Poznaj ekspertów M.M.M. project - Katarzyna Łuszczyk

AKTUELLES | 29-04-2021
Trwa nabór do międzynarodowego programu edukacyjno-artystycznego Music.Multimedia.Management. Dziś przedstawiamy naszą ekspertkę - Katarzynę Łuszczyk, reżyserkę światła.

Czym jest M.M.M.?

Music.Multimedia.Management. to dwuletni, interdyscyplinarny program skierowany do osób zainteresowanych pracą przy produkcji międzynarodowych wydarzeń artystycznych.

Program obejmuje sześć obszarów tematycznych zaprojektowanych w formie kursów online, które prowadzą eksperci z całego świata oraz praktyczne szkolenia i praktyki mentorskie w Polsce i Norwegii.

Projekt jest skierowany do: studentów, absolwentów akademii artystycznych / muzycznych / humanistycznych; pracowników organizacji artystycznych, którzy chcą nawiązywać kontakty, poszerzać swoją wiedzę, podnosić umiejętności, przekwalifikowywać się

niezależnych artystów, którzy chcą podnieść umiejętności w zakresie zarządzania i produkcji; początkujących menedżerów sztuki, dyrektorów artystycznych, programistów, kuratorów, producentów, projektantów i techników. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 18+ z dowolnego zakątka świata. Jednym z warunków uczestnictwa w programie jest dobra znajomość języka angielskiego.

Kursy są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Odbywając praktykę poza miejscem zamieszkania można otrzymać dofinansowanie, a także odbyć opłacany przez organizatorów staż.

Poznaj tutorów - Katarzyna Łuszczyk

Studiowała na wydziale Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie i na wydziale Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2002-2020 była stałym asystentem Krzysztofa Warlikowskiego, m.in. przy spektaklach: „Dybuk” , „Krum” , „Anioły w Ameryce”, „(A)pollonia”, „Koniec”, „Opowieści afrykańskie według Szekspira”, „Kabaret Warszawski” „Francuzi” i „Wyjeżdżamy”.

Przez wiele lat koordynowała i integrowała pracę zespołu Krzysztofa Warlikowskiego, najpierw w TR Warszawa, a następnie współtworząc, od początku powstania, Nowy Teatr w Warszawie pracując jako asystent dyrektora artystycznego. Podróżując ze spektaklami pracowała w około 70 teatrach na całym świecie.
Wyreżyserowała światła do ponad 100 przedstawień miedzy innymi w: TR Warszawa, Teatrze Polonia, Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim, Teatrze Współczesnym, Och-Teatrze, Teatrze Ateneum, Teatrze Collegium Nobilium i Nowym Teatrze w Warszawie.

Jako reżyser światła współpracowała m.in. z Agatą Dudą-Gracz, Pawłem Passinim, Małgorzatą Bogajewską, Krystyną Jandą, Michałem Borczuchem, Wiktorem Rubinem, Marcinem Liberem, Agnieszką Glińską, Jerzym Stuhrem, Przemysławem Wojcieszkiem, Tomaszem Cyzem, Bogusławem Lindą, Szymonem Kaczmarkiem, Claudem Bardouil, Markiem Kalitą, Renate Jett, Anną Seniuk, Andrzejem Domalikiem, Jarosławem Tumidajskim, Grzegorzem Wiśniewskim.

W 2015 była przewodniczącą jury festiwalu Tanec Praha przyznając nagrodę za najlepsze światła w spektaklach teatru tańca w Pradze.

Od 2018 roku odpowiada za oprawę świetlną Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w Teatrze Nowym w Poznaniu.
Prowadziła masterclass w Ołomuńcu w Czechach i Sao Paulo w Brazylii

Zgłoś się do projektu

Weź udział w nowym projekcie szkoleniowo-artystycznym Music.Multimedia.Management.

Projekt zakłada:

• darmowe kursy online z udziałem ekspertów z całego świata
  • możliwość odbycia 2-tygodniowych praktyk w Polsce i w Norwegii
  • 2-miesięczne płatne staże w Polsce lub w Norwegii
  • certyfikat ukończenia szkoleń

Na zgłoszenia czekamy do 5 maja 2021 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej mmmproject.eu.
Mai 2021
01MAISa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Polnische Musik Kostenlose Online-Premiere
02MAISo, 19:00