Najbliższy weekend w Filharmonii – jak zwykle pełen muzycznych wrażeń. W dzisiejszym koncercie szczecińskich symfoników poprowadzi od pulpitu znakomity skrzypek, jedna z najbardziej oczekiwanych osobowości w tym roku w Filharmonii – Shlomo Mintz. Za tydzień znakomity pianista Leszek Możdżer wykona nietypowy utwór, bo Koncert fortepianowy D-dur na lewą rękę Maurice’a Ravela.

Wirtuoz skrzypiec

Shlomo Mintz da popis wirtuozerii w Koncercie skrzypcowym e-moll op. 64 Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego. „Miłośnicy muzyki Mendelssohna odnajdują […] tu wszystkie najważniejsze cechy indywidualnego stylu kompozytora: piękne melodie, dramatyczne kulminacje, bogatą paletę muzycznych emocji – od romantycznie namiętnego Appassionato części pierwszej, poprzez liryczne ogniwo środkowe, aż do błyskotliwego finału w stylu Mendelssohnowskiej Elfenmusik […], który przypomina swoim klimatem czarodziejski świat »Snu nocy letniej«” (Piotr Orawski).

Wszystko gra! Reakcja

Wzbudza ciekawość, poprawia humor, porywa do tańca, skłania do zabawy, wydaje polecenia…zaraz, zaraz…ale kto? No tak, muzyka!
Na kolejne warsztaty dla najmłodszych melomanów zapraszamy w sobotę o godz. 9 i 11.

SMOK w Filharmonii

Szczecińska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna to doskonała orkiestra, złożona z młodych muzyków, funkcjonująca pod skrzydłami Filharmonii w Szczecinie od września 2014 roku. Po raz kolejny wystąpi w doskonałej akustycznie sali kameralnej szczecińskiej Filharmonii z ambitnym repertuarem.
Koncert rozpocznie się w sobotę, 23 stycznia o godz. 17.

Lombard na żywo

„Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda”, czy „Droga Pani z Telewizji” to utwory, który słyszał każdy. Okazją do powstania unikatowego projektu „Lombard w Filharmonii” jest 35 rocznica powstania zespołu Lombard, który swoją sławę zawdzięcza m.in. nagranej w poprzedniej siedzibie Filharmonii płycie „Live”, uznawanej za jedną z najlepszych płyt koncertowych w latach ’80 w Polsce. Połączone siły szczecińskich filharmoników, Lombardu i big-bandu porwą publiczność w niedzielę, 24 stycznia o godz. 17. Podczas koncertu po raz kolejny odbędzie się Salonik wiolinowy, czyli warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat, połączone tematycznie z koncertem.

Koncert na lewą rękę Ravela

„Dłonie mają swoją mądrość. Jakby mnie prowadziły. Muzyka zaś uwalnia się sama i żyje już własnym życiem. A ja pozostaję sam” – mówi Leszek Możdżer. Lewa dłoń pianisty zmierzy się ze słynnym Koncertem fortepianowym D-dur Maurice’a Ravela, który stanowił jednocześnie utwór dyplomowy artysty na gdańskiej Akademii Muzycznej.

Weekend w Filharmonii
14-01-2016 14:53
März 2021
04MÄRDo, 19:00