Święto Muzyki - happening

AKTUELLES | 04-06-2018
W to piękne święto zrobimy spektakularny hałas na mieście. Przygotujcie się na miejską eksplozję dźwięków, bo będzie się grało. Bądźcie z nami!

Ulicami Szczecina przejedzie imponująca platforma z muzyką na żywo! Ten niespotykany dźwiękowy korowód wyruszy spod Urzędu Miasta i będzie grał, aż dotrze do muzycznego centrum miasta – przed Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (Plac Solidarności 1). Tu czekać będzie Orkiestra Święta Muzyki – wybuchowa mieszanka muzyków, wokalistów i instrumentalistów z całego miasta i okolic.

Na każdym przystanku zaśpiewamy jedną piosenkę z płyty „I żyli długo i w Szczecinie”. Kluczowy punkt programu tegorocznych obchodów to rekordowe wykonanie piosenki “Tutaj”, wzruszającej ballady o naszych korzeniach. Razem z muzykami, zespołami, chórami, wykonawcami, studentami oraz uczniami stworzymy jedną orkiestrę i jeden chór.

Przywitajcie muzyczny korowód w punktach zaznaczonych na mapce, albo czekajcie na nas na placu nad Centrum Dialogu „Przełomy”. Jeśli chcecie śpiewać z nami, zacznijcie próby już dziś!

Tekst piosenki możesz pobrać TUTAJ

Prymkę (linię melodyczną) możesz pobrać TUTAJ

Utwór w formacie .mp3 możesz pobrać TUTAJ

Święto Muzyki powstało z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego. Impreza miała swoją premierę w Paryżu 21 czerwca 1982 roku. Podczas inauguracji Jack Lang, ówczesny minister kultury, zaprosił wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną. Popularność święta we Francji sprawiła, że zaczęły obchodzić je także inne kraje. Każdego roku instytucje muzyczne - Filharmonie, Opery, szkoły muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, kawiarnie, jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty. Siłą Święta Muzyki jest to, że nie ma ona jednego epicentrum, ale powstaje w wielu miejscach na zasadzie ruchu społecznego.

Juli 2020
05JULSo, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05JULSo, 19:00