Turniej Muzyków Prawdziwych - wejściówki na projekcję "KapelMistrze"

AKTUELLES | 27-08-2018
Od 6 do 9 września potrwa w tym roku Turniej Muzyków Prawdziwych. Bilety na dwa koncerty w ramach Turnieju są już w sprzedaży, a już od wtorku 28 sierpnia od godziny 13.00 w kasie Filharmonii będzie można odbierać wejściówki na projekcję filmu "KapelMistrze". Na pozostałe turniejowe wydarzenia wstęp jest wolny.

„KapelMistrze” to film muzyczny w formie rozbudowanego wideoklipu, ukazujący muzyków tradycyjnych w kontekstach współczesności. Osadzony w Warszawie dokument w niestandardowej konwencji przedstawia historię jednego dnia, podczas którego spotykamy muzyków tradycyjnych w codziennych i nieco mniej codziennych sytuacjach.

Warstwa wizualna współgra z muzyką, którą wykonują: InFidelis, Kapela ze Wsi Warszawa, Tęgie Chłopy, Zawołany Skład Weselny, Kapela Maliszów, Chłopcy kontra Basia, Adam Strug, Sutari, Kapela Brodów, Janusz Prusinowski Kompania. To kreacyjny dokument, który łączy tradycję z nowoczesnością. W rytm folkowych utworów w impresyjny krajobraz współczesnego miasta wpisany zostaje szereg tradycyjnych obrazów: od pieczenia chleba aż po ludowy taniec na ulicach Warszawy. Autentyzm muzyki i energia kapel wciąga, udowadniając, że polska kultura tradycyjna jest równie „dzisiejsza”, intrygująca i wciągająca.

Bilety na koncert symfoniczny "Janosik 2" w dniu 7 września oraz na spektakl dla dzieci "Kusy Janek" i koncert finałowy, które odbędą się 9 września, są do nabycia w kasie FIlharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl
Na pozostałe wydarzenia Turnieju Muzyków Prawdziwych, w tym także na przesłuchania 7 i 8 września, wstęp jest wolny.

Zapraszamy wszystkich na wielkie święto muzyki tradycyjnej!
Zapowiedź Festiwalu MDF
24-08-2018 17:25
März 2021
MORGEN04 MÄRDo, 19:00