Orkiestra barokowa CORNU COPIAE (z łac. Róg Obfitości) powstała w 2016 roku w Krakowie. Nazwa zespołu pochodzi z greckiego mitu o rogu Amaltei, napełniającym się wszystkim, czego zapragnął jego posiadacz. Nawiązuje do niezwykłego bogactwa dawnego repertuaru, którym zajmuje się orkiestra.
Jej muzycy to specjaliści w zakresie wykonawstwa historycznego – absolwenci najlepszych polskich i zagranicznych uczelni, ale przede wszystkim zaangażowani i pełni pasji artyści, występujący w najważniejszych zespołach i orkiestrach historycznych w całej Europie. Ulubionym repertuarem Cornu Copiae są koncerty na wiele instrumentów i utwory, w których każdy z muzyków ma okazję pokazać swoją muzyczną indywidualność, temperament i kreatywność.
Istotnym i docenianym przez publiczność elementem występów orkiestry, oprócz warstwy muzycznej, są opowieści i anegdoty o kompozytorach, utworach, nietypowych historycznych instrumentach i dawnych zwyczajach.
Największymi dotychczasowymi projektami zrealizowanymi przez zespół były: oratorium “Mesjasz” G.F. Haendla, wykonane wraz z Jugenkonzertchor Bonn w Krakowie i trzykrotnie w Niemczech w 2019 roku oraz premiera anonimowej opery-baletu Siedem Planet (Drezno 1678) z zespołem tańca Varsavia Galante w wersji półscenicznej w Pałacu w Wilanowie w 2022 roku. Orkiestra występowała na wielu festiwalach w Polsce, m.in. na Kromer Biecz Festival, Gliwickim Festiwalu Bachowskim, festiwalu Barok na Spiszu, Dramma Per Musica, Muzyka Dawna w Wilanowie, w Muzeum Narodowym i muzeum fotografii w Krakowie, na festiwalu Annum Festival na Śląsku, w czasie Letnich Koncertów na Grochowie (Sinfonia Varsovia), a także zagranicą na festiwalu Sokolnice Žíjí Hudbou w Czechach.