Limuzy(n)ką do Filharmonii 2016

KONZERTREIHEN
Projekt „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie” umożliwia bezpłatny udziału w koncercie i zajęciach edukacyjnych osobom o utrudnionym dostępie do dóbr kultury. To już druga edycja projektu realizowanego przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która uwzględnia nieco bardziej zróżnicowaną grupę odbiorców – oprócz dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów do Filharmonii zaproszeni zostali seniorzy oraz podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Trasę do Filharmonii uczestnicy pokonują w specjalnych pojazdach – Limuzynkach, pod opieką doświadczonych animatorów. Ich obecność podczas podróży do Szczecina pozwala na prezentację najważniejszych informacji o Filharmonii, jej działalności edukacyjnej i artystycznej, przygotowuje do odbioru muzyki i odnalezienia się w przestrzeni. Zwiedzanie budynku pomaga natomiast w pełnym oswojeniu miejsca. Kulminacyjnym momentem wizyty jest koncert szczecińskich filharmoników – symfoniczny, rodzinny lub szkolny – muzyczna propozycja każdorazowo dostosowana jest do wieku i specyfiki grupy.

W roku 2016 „Limuzynka” wyjeżdżała w trasę już cztery razy – w Filharmonii gościli seniorzy ze Stowarzyszenia Koła Emerytów i Rencistów Ziemi Bielickiej; podopieczni Środowiskowych Ognisk Wychowawczych w Starych Brynkach, Gardnie, Sobiemyślu, Bielicach, Maszewie i Darżu; uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach. Na jesieni planowanych jest kolejnych 6 przejazdów – w progi Filharmonii zawitają uczniowie z Trzebieży, Tanowa, Krępska, Błotna, Długołęki i Gardna; seniorzy z Radziszewa; mieszkańcy Sołectwa Dołuje-Kościno oraz podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych w Goleniowie.
Projekt „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie - druga edycja” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”
Dofinansowanie
Logo MKiDN - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kultura Dostępna
Juli 2020