Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Sirkki-Liisy Kaakinen i dr. Zbigniewa Pilcha.
Studiowała także we Włoszech pod kierunkiem Enrico Onofriego w Konserwatorium w Palermo i Elisy Citterio w Konserwatorium w Udine.
Od 2023 wykłada skrzypce historyczne na Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Założycielka, koncertmistrzyni i kierowniczka artystyczna orkiestry barokowej Cornu Copiae.
Współpracuje i koncertuje z wieloma europejskimi zespołami, m.in. orkiestrą Le Concert des Nations, prowadzoną przez legendarnego Jordiego Savalla. Brała udział w licznych projektach z najważniejszymi muzykami zajmującymi się wykonawstwem historycznym, takimi jak Alfredo Bernardini, Paul McCreesh, Christophe Rousset, Martin Gester, Enrico Onofri, Lars Ulrik Mortensen, Margaret Faultless, Catherine Martin, Christian Curnyn, Rachel Podger, Robert Hollingworth, Paul Goodwin, Benjamin Bayl, Eduardo Eguez, Vanni Moretto, Monika Toth.
Jest współzałożycielką Ensemble Sanguineus, specjalizującego się w muzyce epoki Sturm und Drang. Zespół w 2023 roku został finalistą konkursu Rheinsberger Hofkapelle w Niemczech, a w 2024 roku zakwalifikował się do prestiżowego międzynarodowego programu S-EEEmerging.
Karolina pracuje na stałe w najstarszej w Polsce orkiestrze instrumentów historycznych: Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w Warszawskiej Operze Kameralnej.
W 2024 roku została stypendystką programu Ministra Kultury “Młoda Polska”.
Współpracowała również jako tłumacz z włoską telewizją i radiem publicznym RAI oraz z Kromer Biecz Festival i festiwalem Bydgoska Scena Barokowa.