Działalność Filharmonii w strefie czerwonej

NEWS | 23-10-2020
Szanowni Państwo,

W związku z decyzją Rady Ministrów o ogłoszeniu całego kraju (od 24 października) "strefą czerwoną" pragniemy poinformować, że wydarzenia w Filharmonii w Szczecinie odbywać się będą zgodnie z zaplanowanym repertuarem. Tak jak do tej pory zachowywane będą wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz przestrzegane zalecenia rządu. Wszystkie bilety zakupione na wydarzenia organizowane przez Filharmonię zachowują ważność.

Koncerty i wydarzenia Filharmonii w Szczecinie

Zgodnie z obowiązującymi w "strefie czerwonej" wytycznymi podczas wydarzeń kulturalnych odbywających się w zamkniętych przestrzeniach na widowni może być zajętych nie więcej niż w 25% miejsc przy udostępnieniu co czwartego miejsca - jest to w tej chwili jedyna zmiana dotycząca organizacji koncertów.

Wydarzenia organizowane przez Filharmonię w Szczecinie odbywać się będą zgodnie z planem. Wszystkie bilety zakupione na wydarzenia organizowane przez Filharmonię zachowują ważność.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z infolinią. Infolinia czynna jest wtorku do czwartku w godzinach 10:00-16:00 pod numerem telefonu (+48) 539 949 454.

O wydarzeniach zewnętrznych będzie my informować na bieżąco aktualizując zakładkę Koncerty zewnętrzne na naszej stronie internetowej.

Godziny otwarcia budynku i działalność kawiarni

W związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi działalności obiektów gastronomicznych pragniemy poinformować, że Cafe Symfonia działająca w Filharmonii będzie nieczynna od soboty 24 października.

Od soboty 24 października zmienią się także godziny otwarcia budynku Filharmonii. Budynek będzie otwarty
  • wtorek-czwartek w godzinach 13:00-18:00
  • piątek w godzinach 13:00-20:00
  • oraz na dwie godziny przed wydarzeniami.

Kasa Filharmonii czynna jest
  • wtorek-czwartek w godzinach 13:00-18:00
  • piątek w godzinach 13:00-20:00
  • oraz na godzinę przed wydarzeniem, którego organizatorem jest Filharmonia.

Koncerty w złotej sali i online

Układając programy koncertów staraliśmy się zapewnić Państwu najlepsze artystyczne doznania, nie zapominając jednak o bezpieczeństwie odwiedzających nas gości.

Z myślą o komforcie i jeszcze większej dostępności wydarzeń Filharmonii w Szczecinie, w sezonie artystycznym 2020/2021 część działań została przeniesiona w sferę online (m. in. na kanał w serwisie YouTube). Wiele koncertów jest transmitowanych na żywo za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy livefilharmonia.szczecin.pl. Jest to odpowiedź Filharmonii na potrzeby melomanów i jednocześnie zmieniające się warunki organizacji samych wydarzeń. Intuicyjność dostępu do platformy i jakość transmisji, a także ciągle poszerzające się archiwum koncertów VOD stanowią doskonałe uzupełnienie działalności oraz alternatywę dla melomanów, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniach.

Szczegóły dotyczące dostępu do transmisji znajdą Państwo TUTAJ.

Procedury bezpieczeństwa

Przypominamy, że osoby przebywające na terenie Filharmonii zobowiązane są do przestrzegania Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2 (w tym zakrycie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie bezpiecznych odległości) oraz do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia przed rozpoczęciem zwiedzania. Zalecamy samodzielne wydrukowanie i wypełnienie formularza oświadczenia przed przybyciem do Filharmonii. Istnieje również możliwość wypełnienia oświadczenia w obiekcie.

Pełną treść, z którą należy się zapoznać, znajdą Państwo TUTAJ.

Pragniemy poinformować, że działania podejmowane przez Filharmonię w Szczecinie są zgodne z wytycznymi Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i mają na celu zminimalizowanie możliwości zakażenia COVID-19. Jeśli pojawią się dalsze zalecenia bądź wskazania dotyczące funkcjonowania instytucji i organizowania wydarzeń, będziemy Państwa na bieżąco informować.

Niezmiernie dziękujemy za Państwa wsparcie i wyrozumiałość oraz dotychczasową aktywność. Cieszymy się, że możemy być dla Państwa i z Państwem i prosimy o więcej. Bądźcie z nami!

VIDEOS AND PHOTOS
Tańce w złotej sali
21-10-2020 12:15
December 2020