Nasze teledyski w finale Zachodniopomorskich Shortów!

NEWS | 30-05-2018
Krótkie opowieści o Szczecinie - teledyski „Tutaj” oraz „Rzeczny blues z 1929 r.”, które pochodzą z płyty „I żyli długo i w Szczecinie”, znalazły się w finale Zachodniopomorskich Shortów! Konkurs organizowany jest w ramach tegorocznej edycji Szczecin European Film Festival. Na pokaz finałowy zapraszamy 14 czerwca o godz. 18:00 do 13 Muz. O zwycięstwie decydować będzie zgromadzona publiczność.
Mamy przyjemność ogłosić, że Państwa filmy "Tutaj" oraz "Rzeczny blues z 1929 r." zostały zakwalifikowane do finału konkursu Zachodniopomorskie Shorty - taką informację otrzymaliśmy od organizatorów konkursu Szczecin European Film Festival. Bardzo się cieszymy, że nasze teledyski zostały nie tylko zauważone, ale także docenione. Krótkie historie o Szczecinie to ilustracje do piosenek z płyty "I żyli długo i w Szczecinie". Znajduje się tam kilkanaście muzycznych opowieści o naszych szczecińskich skarbach, których być może na co dzień nie doceniamy.

Brama Królewska z silnikiem odrzutowym, pojedynczo fruwające Ogniste Ptaki Hasiora z Parku Kasprowicza czy mieniąca się wszystkimi kolorami tęczy Filharmonia....W ten bajkowy świat zaprasza animowany wideoklip do utworu "Tutaj". Autorką takiej wizji Szczecina jest Zuzia Bukała, na co dzień współpracująca z Filharmonią graficzka.

Ile rzek przepływa przez Szczecin? Odpowiedź wydaje się oczywista – dwie. Odra i Regalica. Nic bardziej mylnego! Jest ich dużo więcej! Rzeki są bohaterami teledysku do piosenki "Rzeczny blues z 1929 r.". Całość klipu utrzymana jest w estetyce animacji Monthy Pythona. Technika collage nawiązuje do starych rycin oraz ilustracji – mówi Dagmara Pochyła, autorka teledysku.

Zachodnipomorskie Shorty '18 to już 7 edycja konkursu prezentującego najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe twórców związanych z województwem zachodniopomorskim. Konwencja zgłaszanych prac jest dowolna, mogą to być: fabuły, dokumenty, reportaże, making of, video art, animacje, ale nie przekraczające 35 minut długości.

Pokaz finałowy
konkursu Zachodniopomorskie Shorty będzie miał miejsce w czwartek, 14 czerwca 2018 r. w Domu Kultury 13 Muz, w Sali Kominkowej od godz. 18:00. Projekcjom towarzyszyć będą rozmowy z twórcami.

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez głosowanie publiczności – każdy kto przyjdzie do 13 Muz będzie miał jeden głos.
VIDEOS AND PHOTOS
March 2021
04MARth, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online