W Filharmonii koncert będzie

Publishings / Publikacje
produkt dostepny w sklepie i w kasie Filharmonii w cenie 32 PLN
70-lecie Orkiestry Symfonicznej, przypadające w sezonie 2018/2019, stało się doskonałą okazją, aby orkiestrę i grające w niej instrumenty przybliżyć także tym, którzy melomanami mają szansę dopiero zostać. Aby uświadomić dzieciom, czym jest orkiestra, zaprosiliśmy do współpracy duet uznanych i utytułowanych twórców, którzy stworzyli dla najmłodszych wyjątkową książkę "W Filharmonii koncert będzie". Przezabawną rymowankę o instrumentach spieszących się na koncert napisała znana autorka książek dla dzieci – Dorota Gellner. Pięknymi, malarskimi ilustracjami okrasił ją Maciej Szymanowicz – jeden z najbardziej znanych ilustratorów w Polsce, wielokrotnie nagradzany autor okładek książek dla dzieci.

Akcja zaczyna się, kiedy w mieście zaczyna być głośno, że w filharmonii będzie koncert. Instrumenty na ilustracjach Szymanowicza biegną do filharmonii, wsiadają do autokaru, do tramwaju, gubiąc po drodze bilety, albo w ostatniej chwili odwołują wyjazd na wakacje, aby tylko zagrać koncert w złotej sali.

Pomimo zabawnej formy językowej i graficznej, książeczka zawiera nazwy oraz rysunki wszystkich instrumentów wchodzących w skład orkiestry symfonicznej. Przedstawia też postać dyrygenta i jego kluczową rolę w czasie koncertu.

Książeczka ma nietypową formę przestrzenną – oprócz stron otwierających się tradycyjnie ma ona dodatkowe strony otwierające się do góry. Dzięki temu pomysłowi, oprócz stymulacji językowo-obrazkowej, wydawnictwo dostarczać będzie także dzieciom dodatkowych doznań manualnych.

Premiera wydawnictwa miała miejsce 11 września 2018 r. Dzieci i całe ich rodziny Wzięły udział w wyjątkowym spotkaniu, podczas którego książkę czytała autorka - Dorota Gellner.

Tekst: Dorota Gellner
Ilustracje: Maciej Szymanowicz

Wydawca: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Pomysłodawca: Dorota Serwa