BILETY

• Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert na waltornię i orkiestrę nr 4 Es-dur KV 447
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert na waltornię i orkiestrę nr 3 Es-dur KV 447
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery „Czarodziejski flet” KV 620
W sobotnie popołudnie 7 lipca o godz. 15.00 zapraszamy do Chorin na koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. W ruinach najpiękniejszego klasztoru Brandenburgii już po raz 56 odbędzie się Letni Festiwal Muzyczny.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie poraz kolejny wystapi gościnie podczas Letniego Festiwalu Muzycznego w Klasztorze w Chorin.

W programie koncertu usłyszymy dzieła Wolfganga Amadeusa Mozarta, m. in. dwa koncerty na waltornię i orkiestrę oraz uwielbianą przez publiczność uwerturę do opery „Czarodziejski flet”.

Jacek Muzyk zawodową karierę rozpoczął jeszcze jako student w grając najpierw w Capelli Cracoviensis, następnie Sinfonii Varsovii i Polskiej Filharmonii Kameralnej. Po odbyciu studiów stypendialnych powrócił do Polski gdzie pracował kolejno w Polskiej Orkiestrze Radiowej, Filharmonii Narodowej oraz Filharmonii Krakowskiej współpracując jednocześnie z wieloma orkiestrami krajowymi. Dokonał wielu nagrań archiwalnych solowych i orkiestrowych dla Polskiego Radia, uczestniczył w wielu nagraniach płytowych z orkiestrami polskimi i amerykańskimi oraz wydał 3 płyty solowe prezentując między innymi wszystkie koncerty Mozarta, transkrypcje 3 Suit wiolonczelowych Bacha oraz paletę utworów prezentującą róg w kombinacji brzmieniowej z innymi instrumentami.

Więcej informacji o programie festiwalu oraz biletach na stronie internetowej Choriner Musiksommer 2019.
SZCZEGÓŁY
56. Choriner Musiksommer 2019 | Błękitna wstęga Odry – wielka muzyka Mozarta