Poradnik melomana czyli sztuka dygresji Maestro Waleriana autorstwa Waleriana Pawłowskiego

Wydawnictwa / Publikacje
produkt dostepny w sklepie i w kasie Filharmonii w cenie 35
„Poradnik melomana czyli sztuka dygresji Maestro Waleriana” autorstwa Waleriana Pawłowskiego, to najnowsza książka wydana przez Filharmonię. Ostatnie dzieło wspaniałego szczecinianina, muzyka i pedagoga, można od dziś kupić w sklepie internetowym Filharmonii w specjalnej cenie 35 zł.

„Chcę powiedzieć, że muzyka, najmniej realna ze sztuk, najmniej konkretna, operuje najbardziej ścisłymi definicjami, najbardziej precyzyjnym słownictwem, zaczerpniętym z bogatego (a przy tym przepięknie brzmiącego) języka włoskiego. Jest to takie muzyczne esperanto, przy pomocy którego islandzki kompozytor może przekazać swoje intencje meksykańskiemu wykonawcy, a przybyły do wiedeńskiej filharmonii francuski dyrygent z łatwością objaśni orkiestrze co jest – względnie ma być – 'grane' ”. [Walerian Pawłowski]

Walerian Pawłowski, kompozytor, dyrygent i niezapomniany popularyzator muzyki klasycznej, w pamięci wielu pokoleń szczecinian zapisał się jako człowiek wyjątkowy. W tym roku w grudniu obchodzimy setną rocznicę jego urodzin (18.12.1920). Z tej okazji Filharmonia, dzięki uprzejmości żony maestro - Pani Izabeli Pawłowskiej - i wsparciu zaprzyjaźnionych osób, wydała jego ostatnie dzieło.

Książka „Poradnik melomana czyli sztuka dygresji Maestro Waleriana”, to pełna walerianowej energii, wspomnień i anegdot pozycja, która jest jednocześnie jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem po muzyce..

Ostatnie dzieło Waleriana Pawłowskiego „Poradnik melomana czyli sztuka dygresji Maestro Waleriana” można już kupić w sklepie internetowym w specjalnej cenie 35 zł.

KUP TERAZ

Wszystkim, którzy pamiętają niezwykły dar tworzenia wciągających opowieści, jaki posiadał Walerian Pawłowski, oraz tych, którzy chcieliby go dopiero poznać, zapraszamy gorąco do zapoznania się z tą wyjątkową pozycją książkową. Nikt bowiem nie lepiej nie wprowadza w świat muzyki, niż Walerian Pawłowski.
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online
05LIPpn, 21:00