Wolna ojczyzna oznacza dla nich, że wolna jest także od wszelkich barier i ograniczeń, które na co dzień mogą utrudniać im życie. Jak rozumieją brak barier, co ich inspirowało w procesie twórczym? Pokaże nam to grudniowa wystawa w Galerii przy Cerkwi.
W Galerii przy Cerkwi zostaną wyeksponowane prace plastyczne uczestników wojewódzkiego etapu 16. edycji konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych. Odwiedzający wystawę będą mogli zobaczyć prace wykonane w technikach takich, jak rysunek, grafika, tkanina, aplikacja, fotografia, malarstwo, witraż oraz rzeźba kameralna i płaskorzeźba. Ich autorami są uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Domów Pomocy Społecznej, tworzący pod kierunkiem i przy wsparciu terapeutów. Artyści w swojej twórczości nawiązali do hasła przewodniego konkursu "Niepodległa bez barier – od morza do Tatr". Łącznie do obejrzenia zostanie przygotowanych ponad pięćdziesiąt prac indywidualnych i zbiorowych.
Prace plastyczne przedstawiają ojczyznę wolną, w tym wolną od jakichkolwiek ograniczeń. Ta przeszywająca tęsknota twórców z niepełnosprawnościami może stanowić dla osób pełnosprawnych, niezwykłą inspirację do zwalczania w ich życiu wszelkich barier.
FILMY I ZDJĘCIA
Okładka wystawy - Sztuka Osób Niepełnosprawnych - Niepodległa bez barier od morza do Tatr