Art ORIENT Express by Grzegorz Gruza

Tym razem miłośników sztuki aktualnej zaprasza w malarską podróż legendarnym środkiem transportu, jakim jest Orient Express. Za sterami lokomotywy zasiądzie młody, zdolny artysta Grzegorz Gruza. To właśnie jego twórczość zabierze nas w niezapomnianą podróż po najskrytszych zakamarkach Pragi, Warszawy, Odessy...
OTWARCIE WYSTAWY08MARwt, 19:00
Najdłuższy przystanek odbędziemy w upalnej Hawanie. Dzięki wielkoformatowym pracom przespacerujemy się podziwiając zabytkowe kamienice, wąskie uliczki, stare auta, poczujemy miejski zgiełk, zapach ropy i wyścigi motocrossowe.

Grzegorz Gruza jest szczególnym artystą dla Galerii ORIENT, gdyż to właśnie jego prace pojawiły się jako pierwsze na początku działalności, na ścianach galerii w budynku przy ul. Małopolskiej 5. Artysta pochodzi z Dęblina. Urodzony w 1980 roku. Od ponad 15 lat związany z Poznaniem, gdzie mieszka i pracuje.

W swojej pracowni tworzy m.in. malarstwo i rysunek. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, laureat prestiżowych konkursów, plenerów. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych na wydziale architektury w Poznaniu. Do swoich prac autorskich
używa oleju, akrylu i tuszu.

Jego twórczość słynie z grubych, zdecydowanych męskich pociągnięć pędzlem, dzięki czemu jego prace są ekspresyjne, dynamiczne, zapamiętywane. W swojej twórczości łączy realizm z abstrakcją. Inspiracje czerpie z podróży, ludzkich emocji, chwili, światła i muzyki. Jak sam mówi: „Uprawia malarstwo gestu, tylko płótno wie, co tak naprawdę kryje się w jego głowie...” Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach państwowych, zarówno w kraju jak i zagranicą.

Już 8 marca w gmachu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Grzegorz Gruza zaprezentuje 30 prac malarskich wykonanych w technice olej na płótnie.
Marzec 2021
04MARcz, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MARpt, 19:00