TICKETS
Teatr Letni im. Heleny Majdaniec
ARTISTS
  • Radzimir Dębski (JIMEK) - conductor
Kolejny wspaniały koncert na urodziny Szczecina! Radzimir Dębski, znany jako Jimek, powraca z urodzinowym koncertem do swojego miasta! Tym razem zagra z MIUOSHEM, JOKĄ z Kalibra 44 i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. W programie między innymi: 2Pac, Jay-Z, Wu-Tang Clan, Dr. Dre, czyli historia hip-hopu wg Jimka! Koncert w urodziny Szczecina - 5 lipca o godzinie 20.00 w Teatrze Letnim. Bilety od 8 maja będzie można kupić stacjonarnie w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl. Jak zdobyć bilet za 1 zł? Odpowiedź w artykule!

Jak zmieścić kilkadziesiąt kawałków w jednym utworze? Dla polskiego kompozytora, Radzimira Dębskiego, nie stanowi to żadnego problemu. Świat zachwycił się jego "Hip Hop History" – klip ma ponad 5 mln odtworzeń na YouTube. Jimek udowodnił, że hip-hop i muzyka klasyczna mogą iść w parze.

Dzieło Jimka zrobiło niesamowite wrażenie na międzynarodowych gwiazdach. O polskim kompozytorze napisał na swoim Facebooku Ashton Kutcher - aktor, znany m. in. z filmu "Steve Jobs". Amerykanin uznał jego pracę za genialną! Na swoich Twitterach o kompozycji wspominali też Prodigy i Mobb Deep.

Moją główną misją są przeciąg i przemyt. Przeciąg, czyli szukanie powiewu świeżego powietrza. Ciągle mnie nosi. Przemyt, bo największą satysfakcję czerpię z sytuacji, w których uda mi się coś przestawić poza swoje miejsce, otworzyć kogoś na coś innego, nowego – wyznaje Radzimir Dębski.

Radzimir Dębski jest absolwentem Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, studiował również kompozycję filmową i orkiestrację na University of California w Los Angeles. Ma na swoim koncie ponad 20 utworów poważnych, symfonicznych i kameralnych. Komponuje do filmów i seriali telewizyjnych, tworzy również muzykę teatralną i ilustracyjną. Jego kariera nabrała tempa, kiedy w kwietniu 2012 r. wygrał światowy konkurs na remiks piosenki Beyonce.

Tym razem, w Teatrze Letnim, Jimek poprowadzi naszą orkiestrą, a wspierać ich będą perkusiści - Jose Manuel Alban Juarez, Tomasz Nawrocki i Igor Falecki.

Koncert to muzyczny prezent z okazji urodzin Szczecina. To już drugi nietypowy koncert z tej okazji. W zeszłym roku Filharmonia zagrała koncerty Klubowy Paprykarz i Oranżada, które zostały zarejestrowane i są dostępne w serwisach streamujących muzykę. Obie płyty – na dzień i na noc – można znaleźć na Tidalu, Spotify i iTunes. Dodatkowo dzisiaj, 24 kwietnia, trafią do sprzedaży klasyczne płyty CD.

Jeżeli kupisz obie płyty Klubowego Paprykarza i Oranżady – nie ważne gdzie – koniecznie zachowaj paragon. Przyjdź z nim do Filharmonii (od 8 maja), a my nagrodzimy Cię muzycznym prezentem. Paragon potwierdzający zakup dwóch płyt Klubowego Paprykarza (na dzień i na noc) upoważnia do zakupu w kasie - w symbolicznej cenie 1 zł - jednego biletu na koncert Jimka. Świętuj ze swoimi przyjaciółmi i Filharmonią!

UWAGA! Sprzedaż biletów na koncert rusza 8 maja o godz. 13:00. Bilety w cenie 30-40 zł (miejsca siedzące, nienumerowane) będzie można kupić w kasie oraz przez stronę internetową Filharmonii.
VIDEOS AND PHOTOS
DETAILS
Historia hip-hopu wg Jimka
05-07-2018 20:00