Karłowicz Quartet na przeglądzie O! Góry już w sobotę

AKTUALNOŚCI | 21-01-2020
Ponad 1000 minut materiałów filmowych o tematyce górskiej, spotkania z wybitnymi himalaistami i alpinistami, zawody wspinaczkowe oraz… koncert Karłowicz Quartet. Nie, to nie pomyłka. W ramach popularyzacji swojego patrona Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie rozpoczęła współpracę z 9. Przeglądem Filmów o Górach O! Góry im. Tadeusza Piotrowskiego. Przegląd oficjalnie rozpocznie się 7 lutego i potrwa do niedzieli.
Postać Karłowicza w zbiorowej percepcji to często co najmniej dwie różne osoby, np. dla melomanów to przede wszystkim genialny przedstawiciel Młodej Polski, a dla ludzi gór – legenda taternictwa i pionier polskiego skituringu (jazdy na nartach poza trasami). Filharmonia w Szczecinie od lat zajmująca się popularyzacją jego twórczości poprzez działalność projektową, koncertową, wydawniczą i edukacyjną podjęła próbę uzupełnienia obrazu artysty w oczach przedstawicieli wyżej wspomnianych (i nie tylko) środowisk.

Pierwszym krokiem jest rozpoczęcie współpracy z Przeglądem Filmów o Górach O! Góry im. Tadeusza Piotrowskiego, czyli coroczną inicjatywą odbywającą się w Szczecinie. W programie tegorocznej, dziewiątej już edycji Przeglądu, pośród licznych spotkań, projekcji i prezentacji znalazł się również koncert Karłowicz Quartet, w składzie: Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska (skrzypce), Karolina Hyla-Wybraniec (skrzypce), Magdalena Micke (altówka) oraz Klara Świdrów (wiolonczela). Reprezentantki naszej Orkiestry zagrają kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, Grażyny Bacewicz oraz Mieczysława Karłowicza. Zainteresowanych zaprasza do auli Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przy ul. 26 Kwietnia 10. Za wstęp bez karnetu na cały Przegląd lub sobotę zapłacimy 10 zł przed wejściem.

Przy okazji polecamy wydawnictwa dedykowane patronowi Filharmonii w Szczecinie, dotyczące zarówno jego działalności muzycznej jak i górskiej. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Przegląd Filmów o Górach O! Góry im. Tadeusza Piotrowskiego to niezwykłe w skali regionu wydarzenie przyciągające wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę, trekking i inne szeroko pojęte formy turystyki górskiej. Podczas tegorocznej edycji możemy spodziewać się ponad tysiąca minut filmów o tematyce górskiej, reprezentujących kinematografię z całego świata. Nie zabraknie również licznych spotkań z wybitnymi ludźmi gór, m. in. Leszkiem Cichym, Krzysztofem Wielickim, Darkiem Załuskim, Januszem Majerem, Aleksandrem Lwowem i wieloma innymi, wystaw fotografii, paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich oraz zawodów wspinaczkowych. Patronem imprezy jest pochodzący ze Szczecina, wybitny himalaista Tadeusz Piotrowski, który zginął na stokach K2 w Karakorum w 1986 r., podczas wspinaczki z Jerzym Kukuczką.

Szczegóły dotyczące imprezy oraz jej programu znaleźć można na stronie Przeglądu ogory.szczecin.pl.
Czerwiec 2020
01CZEpn, 10:00
Koncerty szkolne 2019/2020Droga do Oza [ODWOŁANY]spektakldla klas IV-VIII
01CZEpn, 12:00