akcja społeczna Słyszę Dobre Dźwięki

Znamy laureatów trzeciej edycji konkursu na Szkolne Strefy Harmonii

AKTUALNOŚCI | 16-02-2021
Kolejna edycja konkursu na szkolne strefy harmonii rozstrzygnięta. Szkoły z całego regionu zdecydowały się podzielić swoją wizją na strefę harmonii, czyli miejsce odpoczynku od szkolnego zgiełku i hałasu. Znamy zwycięzców!
Szkolna Strefa Harmonii może powstać w każdym budynku. To miejsce, w którym można znaleźć ciszę i odpoczynek, schronić się przed nadmiarem hałasu i posłuchać dobrych dźwięków.

Zainspirowani pomysłem Pawła Kornicza, nauczyciela muzyki w S.P. nr 35 w Szczecinie i twórcy strefy harmonii w tej szkole, postanowiliśmy ogłosić kolejną, trzecią już, edycję konkursu dla szkół podstawowych. Prosiliśmy o zaprezentowanie własnej koncepcji na taką strefę.

16 lutego, podczas konferencji online „Usłysz przyszłość – wyzwania ekologii akustycznej” ogłoszone zostały wyniki trzeciej edycji konkursu na Szkolne Strefy Harmonii.

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa nagrodziła następujące szkoły:
  • I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie
  • II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 2 im. E. Gierczak w Świdwinie
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa w Suchej Koszalińskiej

Laureaci I, II i III miejsca otrzymają nagrody w postaci doposażenia Szkolnych Stref Harmonii w niezbędny, wskazany w formularzu zgłoszeniowym sprzęt lub materiały o wartości:
  • 2000 zł dla koncepcji, która zajęła miejsce I,
  • 1500 zł dla koncepcji, która zajęła miejsce II,
  • 1000 zł dla koncepcji, która zajęła miejsce III.
Ponadto w zestawie nagród znajdą się wydawnictwa Filharmonii w Szczecinie oraz wsparcie w wyciszeniu przestrzeni ze strony firmy Ecophon, specjalizującej się w kształtowaniu akustyki szkół, biur, szpitali oraz obiektów sportowych.

Laureatom serdecznie gratulujemy, choć wielkie brawa należą się wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie. Jesteście inspiracją do działań, które nie tylko ulepszają szkolną przestrzeń, ale też pozytywnie wpływają na koncentrację i samopoczucie uczniów!

Mamy nadzieję, że kiedy uczniowie na dobre wrócą do klas i stacjonarnego nauczania, nowa Szkolna Strefa Harmonii będzie już czekać na uczniów w zwycięskiej szkole!

Trzecia edycja konkursu na Szkolne Strefy Harmonii objęty jest patronatem honorowym Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINbezpłatna premiera online
05KWIpn, 19:00