Wielki finał tygodnia z polską muzyką!

AKTUALNOŚCI | 11-11-2018
11 listopada 2018 to wyjątkowa data w życiu Polaków. Tego dnia wszyscy świętować będziemy 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy cały tydzień wyjątkowych koncertów, prezentujący polską kulturę muzyczną w jej najlepszym wydaniu. Czas na wielki finał projektu "Jesteśmy w domu"!
Tydzień rozpoczęliśmy koncertem rodzinnym wypełnionym hitami z płyty "I żyli długo i w Szczecinie", a kolejne dni wypełniły: historia polskiego jazzu w pigułce, prezentacja folkloru polskiego, polska kameralistyka w wykonaniu wybitnych wirtuozów, nowe podejście do brzmienia podjęte przez współczesnych kompozytorów tworzących na innych płaszczyznach muzycznych, historyczne spojrzenie na operę narodową Moniuszki czy też finał konkursu na youtubową etiudę filmową "Kto ty jesteś?".

Za nami wiele godzin muzyki z takimi gwiazdami jak Jazzpospolita, Atom String Quartet, Gaba Kulka, Tomasz Dąbrowski i Maciej Obara, Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Krzysztof Jabłoński, Natalia Zamilska, Marcin Stańczyk, Ensemble Musikfabrik, Capella Cracoviensis, Rasmentalism czy też całą plejadą instrumentalistów i śpiewaków z różnych regionów Polski, wykonujących polską muzykę tradycyjną.

Przed nami wielki finał koncert STO NA STO | Muzyczne dekady wolności | Górecki - jedno z finałowych wydarzeń transmitowanych przez Program 2 Polskiego Radia (początek transmisji o godz. 17:00). W koncercie usłyszymy „Symfonię pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego, utwór, który przyniósł kompozytorowi niespotykaną w świecie muzyki współczesnej, globalną popularność. Muzyków poprowadzi jeden z najbardziej cenionych i znanych polskich dyrygentów - maestro Wojciech Michniewski, a partie wokalne wykona Elżbieta Szmytka.

Jesteśmy w domu!

Projekt "Jesteśmy w domu" sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Koncert 11 listopada "100 na 100. Muzyczne dekady wolności" współorganizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedsięwzięcie realizowane pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017 - 2021.

Mecenas koncertów "Jesteśmy w domu": "TERAZ | Stańczyk | Zamilska | LAB 2_El-Polska", oraz "DAWNIEJ | Halka wileńska" - ENEA.

Patroni medialni projektu "Jesteśmy w domu": Program 1 Polskiego Radia, Program 2 Polskiego Radia
Patroni medialni konkursu Kto Ty jesteś: Program 2 Polskiego Radia, Czwórka Polskie Radio, TVP Kultura
Muzyczne wspomnienia
09-11-2018 15:26