MDF Festival 2019

Przekrój i Filharmonia proszą do tańca!

AKTUELLES | 03-09-2019
Filharmonia w Szczecinie i Kwartalnik „Przekrój” proszą do tańca! To kolejna odsłona imprezy, ale tym razem odbędzie się ona w Szczecinie!
Festiwalowe afterparty zaleje biały hol Filharmonii muzyką i światłem, o co zadba mocna ekipa: duet audiowizualny Bartosz Weber / VTR, Broshuda i Lily Haz. Ubierzcie wygodne obuwie i zapewnijcie sobie miłe towarzystwo – będziemy tańczyć do upadłego! Startujemy 13 września o godz. 22.30. Wstęp z bezpłatnymi wejściówkami – do odebrania od 3 września w kasie Filharmonii. Na scenie, skąpani w wizualizacjach wystąpią:

Bartosz Weber / VTR
Duet audio-wizualny, tworzony przez Bartosza Webera i Wiktora Podgórskiego. Wszystko zaczęło się od spotkania podczas jednego z koncertów, gdzie Wiktor (jak sam to określa) świecił. Jego prace istnieją na styku różnych dziedzin, często łącząc dźwięk i sztuki wizualne. Swoje autorskie projekty pokazywał m.in. na Fresh Mind w Texasie (2015), Punto y Raya w Islandii (2015) czy MIAF w Australii (2016). Współpracuje z innymi artystami tworząc oprawę muzyczną i wizualną do spektakli i koncertów. Muzyka Bartosza Webera to efekt demokracji wewnętrznej - fascynacji żywym operowaniem instrumentami analogowymi, studyjnej edycji, akceptacji pomyłek, frustracji, radości, nieuchronności śmierci.

Broshuda
Zdradzając szeroki wachlarz wpływów w zakresie kompozycji, muzyka Broshudy zawiera w sobie elementy sztuki dźwięku, techniki elektroakustyczne, przetworzone słowo mówione i nagrania terenowe, a także bardziej rytmicznie utwory wypełnione ciężkimi bitami.

Choć kalejdoskopowo zróżnicowana, jego muzyka łączy się z figlarnym poczuciem eksperymentowania i chęcią odkrywania nowych kierunków dźwięku dzięki eksperymentalnemu podejściu i zastosowaniu zmieniających się technik producenckich w celu poszerzenia i tak już szerokiej palety brzmień.

Podążając śladami legendarnej społeczności artystycznej Fluxus, Broshuda znalazł inspirację w interdyscyplinarnym etosie ich twórczości. Ta sama postawa jest widoczna w jego utworach muzycznych, co skutkuje szczegółowymi szkicami, które jednocześnie pokazują i ukrywają ich wewnętrzną logikę podczas komunikowania szeregu starannie wyodrębnianych emocji i uczuć.

Broshuda koncertował, występował i prezentował swoją muzykę na całym świecie. W ciągu kilku ostatnich lat dawał koncerty w Wielkiej Brytanii, Lizbonie, Mediolanie, Amsterdamie, Luksemburgu, Polsce, Zurychu i Moskwie. Pojawiał się obok cenionych artystów eksperymentalnych na scenach berlińskich klubów. Z biegiem lat zaczął organizować występy i wystawy w Berlinie przy udziale przyjaciół pochodzących z różnych krajów. Robi to, gdy tylko nadarzy się okazja.

Lily Haz
DJka i producenka pochodząca z Tel Awiwu. DJ - rezydentka w Teder FM i Romano w Tel Awiwie. Publikowała swoją muzykę nakładami takich wytwórni jak Tom Tom Disco, Night Noise i Tofistock; miksy DJskie w Lullabies for insomniacs, hipnotyczny groove, Oko DJ 'pussy nightmare' w radiu LYL, wytwórnii Riotvan z Pantherą Krause, Red Light Radio i nie tylko.

Idę do Filharmonii
05-09-2019 11:41
Juli 2021
05JULMo, 18:00