Wyniki 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych!

AKTUELLES | 09-09-2019
Znamy już wyniki jubileuszowego 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych i Turnieju Tańca! W tym roku kolejny raz przybyło do nas wielu artystów, którzy stanęli w szranki w czterech kategoriach: soliści instrumentaliści, soliści wokaliści, zespoły instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne, zespoły śpiewacze. Odbył się oczywiście również Turniej Tańca.
W tym roku obradowały dwie niezależnie od siebie komisje Jury. Jury 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych w składzie: dr prof. Bogdan Matławski (przewodniczący), Jan Malisz oraz Alicja Choromańska-Hałas. Jury Turnieju Tańca w składzie Piotr Zgorzelski (przewodniczący), Sławomir Pawliński oraz Bartłomiej Miszczuk.

Jury 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych przyznało nagrody w kategoriach kapele, zespoły śpiewacze, solista wokalista, solista instrumentalista, a także nagrody specjalne i wyróżnienia.

Kategoria Kapele:
I Nagroda - Kapela Miód na serce (Łomża, woj. podlaskie)
II Nagroda - Kapela Ludowa Tkacze (Moszczenica, woj. łódzkie)
III Nagroda - FolkfouR (Gorzów Wielkopolski woj. lubuskie)
Wyróżnienie dla kapeli Cmolaskie Chłopoki (Kolbuszowa, woj. podkarpackie)

Kategoria Zespoły śpiewacze:
I nagroda - Skrzypnianki (Skrzypne, woj. małopolskie)
II nagroda - Akademia Głosów Tradycji (Gdynia, woj. pomorskie)
III Nagroda - Zespół Śpiewaczy Rutka (Goleniów, woj. zachodniopomorskie)
III Nagroda - Zespół śpiewaczy Babeczki z Zawitały (Zawitała woj. lubelskie)
Wyróżnienie dla Zespołu Śpiewaczy Rozkopaczewianki (Rozkopaczew, woj. lubelskie)

Kategoria Solista instrumentalista:
I Nagroda - Roman Wojciechowski (Sławno, woj. łódzkie)
II Nagroda - Radosław Biniek (Opoczno, woj. łodzkie)
III Nagroda - Paulina Jakoniuk (Zabuże, woj. mazowieckie)
III Nagroda - Małgorzata Kamińska (Majdan Królewski, woj. podkarpackie)

Kategoria Solista wokalista:
I Nagroda - Krystyna Hoduń (Rozkopacze, woj. lubelskie)
II Nagroda - Wiera Niczyporuk (Malenniki, woj. podlaskie)
III Nagroda - Witold Roy Zalewski (Poznań, woj. wielkopolskie)
Wyróżnienie dla Urszuli Andruszkiewicz (Suwałki, woj. podlaskie)

Nagrody specjalne:
Nagroda Filharmonii w Szczecinie za najlepszą interpretację motywu "Dokąd zmierzamy" przyznano Kapeli Lipców z Wygnanowa (Wyganów, woj. mazowieckie). Nagrodą jest koncert w sezonie artystycznym 2019/2020.
Nagroda Instytutu im. Oskara Kolberga za Wierność Tradycji przyznano Kapeli Koźlarskiej ze Zbąszynia (Poznań, woj. wielkopolskie)
Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAIKS przyznano: Zespołowi Kurna Chata (Sławno, woj. zachodniopomorskie) oraz Kwartetowi Galicyjskiemu z Gorlic (Gorlice, woj. małopolskie)

Turniej Tańca:
I Nagroda - Gabriela Lipiec i Marian Lipiec
II Nagroda - Magdalena Balewicz i Paweł Warowny
III Nagroda - Agnieszka Nowakowska i Tomasz Łazewski

Wszystkim laureatom i przybyłym do nas artystom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!
VIDEOS UND FOTOS
Idę do Filharmonii
05-09-2019 11:41
Januar 2020
01JANMi, 17:00
02 JAN, Do, 19:00 - KONCERT NOWOROCZNY - TEATR NARODOWY OPERETKI KIJOWSKIEJkoncert zewnętrzny
03JANFr, 13:00
03JANFr, 14:00
03JANFr, 15:00
03 JAN, Fr, 19:00 - KONCERT KARNAWAŁOWY AKADEMII SZTUKI W SZCZECINIEkoncert zewnętrzny
05JANSo, 17:00
Koncerty rodzinne 2019/2020Tony Stradivarius i jego Księga ZaklęćKonzertKinder ab 6 Jahren mit Erwachsenenbegleitung
05JANSo, 17:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami FilharmoniiWorkshopsfür Kinder im Alter von 3 bis 6 Jahren, ohne erwachsene Begleiter
08JANMi, 09:00
DoNuta taktuje – Na razKammerkonzertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
08JANMi, 10:30
DoNuta taktuje – Na razKammerkonzertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
08JANMi, 12:00
DoNuta taktuje – Na razKammerkonzertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
09JANDo, 09:00
DoNuta taktuje – Na razKammerkonzertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
09JANDo, 10:30
DoNuta taktuje – Na razKammerkonzertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
09JANDo, 12:00
DoNuta taktuje – Na razKammerkonzertdla przedszkoli z udziałem muzyków Filharmonii
11JANSa, 09:00
Raniutto - LegatoWorkshopsdla dzieci do 2. roku życia
11JANSa, 10:30
Raniutto - PortatoWorkshopsdla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
11JANSa, 12:00
Raniutto - StaccatoWorkshopsdla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
11JANSa, 19:00
12 JAN, So, 15:30 - FILHARMONIA DOWCIPU I WALDEMAR MALICKI - CO TU JEST GRANE?koncert zewnętrzny
12 JAN, So, 18:30 - FILHARMONIA DOWCIPU I WALDEMAR MALICKI - CO TU JEST GRANE?koncert zewnętrzny
13 JAN, Mo, 19:00 - MUZYCZNY CZAR WSPOMNIEŃ. GRAŻYNA BRODZIŃSKA I GOŚCIEkoncert zewnętrzny
14 JAN, Di, 19:00 - ALICJA MAJEWSKA - „ŻYĆ SIĘ CHCE”koncert zewnętrzny
15JANMi, 19:00
MISTERIOSOPolish Cello QuartetKammerkonzert
15JANMi, 19:30
Poziom 4.Śmieję się, aż zasnęwernisaż
16JANDo, 17:00
16JANDo, 19:00
RUBATONaghash Ensemble | ArmeniaTraditionelles Konzert
17JANFr, 13:00
17JANFr, 14:00
17JANFr, 15:00
17JANFr, 19:00
GRANDIOSOKARŁOWICZ | BergmannSinfonisches Konzert
18JANSa, 09:00
Raniutto - LegatoWorkshopsdla dzieci do 2. roku życia
18JANSa, 10:30
Raniutto - PortatoWorkshopsdla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
18JANSa, 12:00
Raniutto - StaccatoWorkshopsdla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
18JANSa, 18:00
19 JAN, So, 18:00 - ACCANTUS LIVE 2.0koncert zewnętrzny
20JANMo, 19:00
ESPRESSIVOManhattan TransferJazzkonzert
21JANDi, 10:00
Koncerty szkolne 2019/2020Historia pewnego utworu - Czterdziestka MozartaSchulkonzertdla klas IV-VIII
21JANDi, 12:00
Koncerty szkolne 2019/2020Historia pewnego utworu - Czterdziestka MozartaSchulkonzertdla klas IV-VIII
21 JAN, Di, 20:00 - KORTEZ PRZEDPREMIEROWO 2019/2020 TOURkoncert zewnętrzny
HEUTE22 JANMi, 19:00
23 JAN, Do, 17:30 - PIOTR RUBIK- MOJA HISTORIAkoncert zewnętrzny
23 JAN, Do, 20:30 - PIOTR RUBIK- MOJA HISTORIAkoncert zewnętrzny
24JANFr, 10:00
Otwarte próby generalneOtwarte próby generalne
24JANFr, 19:00
GRANDIOSOVIVAT MOZARTSinfonisches Konzert
25JANSa, 20:00
SOUNDLABLab 4: NOON | AlgorytmElektronisches Konzert
26JANSo, 19:00
28 JAN, Di, 18:00 - IRENA SANTOR - DIAMENTOWY JUBILEUSZkoncert zewnętrzny
29JANMi, 19:00
GRANDIOSOIl Virtuoso | Il Poeta | Isabelle Faustkoncert muzyki dawnej
31JANFr, 13:00
31JANFr, 14:00
31JANFr, 15:00
31JANFr, 19:00
GRANDIOSOAntoni Wit I Symfonia alpejskaSinfonisches Konzert
Februar 2020
01FEBSa, 09:00
Raniutto - LegatoWorkshopsdla dzieci do 2. roku życia
01FEBSa, 10:30
Raniutto - PortatoWorkshopsdla dzieci w wieku od 2. do 4. roku życia
01FEBSa, 12:00
Raniutto - StaccatoWorkshopsdla dzieci w wieku od 4. do 6. roku życia
02FEBSo, 12:00
MISTERIOSO | Filharmonicy kameralnieSkrzypce Jana WaraczewskiegoKammerkonzert
03FEBMo, 10:00
Koncerty szkolne 2019/2020Historia pewnego utworu - Piątka BeethovenaSchulkonzertdla klas IV-VIII
03FEBMo, 12:00
Koncerty szkolne 2019/2020Historia pewnego utworu - Piątka BeethovenaSchulkonzertdla klas IV-VIII
04FEBDi, 09:00
DoNuta taktuje – Na dwaKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
04FEBDi, 10:30
DoNuta taktuje – Na dwaKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
04FEBDi, 12:00
DoNuta taktuje – Na dwaKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
05FEBMi, 09:00
DoNuta taktuje – Na dwaKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
05FEBMi, 10:30
DoNuta taktuje – Na dwaKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
05FEBMi, 12:00
DoNuta taktuje – Na dwaKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii
05FEBMi, 19:00
06FEBDo, 17:00
06FEBDo, 19:00
RUBATOIva Bittová & Čikori | CzechyTraditionelles Konzert
07FEBFr, 19:00
GRANDIOSOSchnyder I BEETHOVEN 250Sinfonisches Konzert
09FEBSo, 17:00
Koncerty rodzinne 2019/2020All you need is loveKonzertKinder ab 6 Jahren mit Erwachsenenbegleitung
09FEBSo, 17:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami FilharmoniiWorkshopsfür Kinder im Alter von 3 bis 6 Jahren, ohne erwachsene Begleiter
10FEBMo, 19:00
ESPRESSIVOTubis TrioJazzkonzert
12FEBMi, 19:00
MISTERIOSOFrancesco Tristano recital
14FEBFr, 13:00
14FEBFr, 14:00
14FEBFr, 15:00
14FEBFr, 19:00
GRANDIOSOArtur Ruciński I Arie operowe Sinfonisches Konzert
16FEBSo, 19:00
20FEBDo, 20:00
SOUNDLABLab 5: Teoniki Rożynek & Qba Janicki Elektronisches Konzert
21FEBFr, 13:00
21FEBFr, 14:00
21FEBFr, 15:00
21FEBFr, 19:00
GRANDIOSOMasters of BACHkoncert muzyki dawnej
23FEBSo, 12:00
MISTERIOSO | Filharmonicy kameralnieFeelharmony Quintet I Filharmonicy kameralnie Kammerkonzert
23FEBSo, 12:00
Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami FilharmoniiWorkshopsfür Kinder im Alter von 3 bis 6 Jahren, ohne erwachsene Begleiter
25FEBDi, 09:00
DoNuta taktuje – IntegraKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
25FEBDi, 11:00
DoNuta taktuje – IntegraKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
26FEBMi, 09:00
DoNuta taktuje – IntegraKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
26FEBMi, 11:00
DoNuta taktuje – IntegraKammerkonzertdla klas I-III z udziałem muzyków Filharmonii i osób z dysfunkcjami
26FEBMi, 19:00
28FEBFr, 10:00
Otwarte próby generalneOtwarte próby generalne
28FEBFr, 19:00
GRANDIOSOSCHUMANN I BEETHOVEN 250 Sinfonisches Konzert
CONCERTS
EDU
AUSSTELLUNG
ANDERE
«
2020
»
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
REPERTUAR
COOKIESUm Ihnen die Nutzung der Webseite filharmonia.szczecin.pl zu erleichtern sowie zu Statistikzwecken werden Cookies verwendet. Wenn Sie diese Art von Dateien nicht blockieren, stimmen Sie der Verwendung und Speicherung auf Ihrem Gerät zu. Über die Einstellungen Ihres Browsers kann die Verwendung von Cookies gesteuert werden.
Datenschutzerklärung | Datenschutzbedingungen | ICH STIMME ZU