Szuka. Burzy. Buduje. SBB z Orkiestrą

AKTUELLES | 14-04-2020
SBB - zespół legenda, który zrewolucjonizował polską scenę muzyczną. Na przestrzeni 50 lat działalności artystycznej nagrali szereg płyt i zagrali setki koncertów nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i Ameryce, stając na jednej scenie obok m. in. Boba Marleya, Eltona Johna czy Klausa Schulze. Zespół w towarzystwie szczecińskich filharmoników, zagości online w Państwa domach już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia o godzinie 19:00. Zapraszamy na nasze kanały w serwisach FacebookYouTube.

Szuka. Burzy. Buduje

Trzech muzyków, którzy zrewolucjonizowali polską scenę rockową - legendarne SBB, czyli Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski - usłyszymy już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia o godzinie 19:00 podczas kolejnego spotkania z Filharmonią Szczecin Online.

W latach 70. zespół SBB był najgorętszym polskim towarem eksportowym i prawdziwą koncertową rewelacją. Ich muzyczne początki związane są ze współpracą z Czesławem Niemenem. Później, już jako niezależny zespół, występowali w całej Europie i USA, dzieląc scenę m.in. z Bobem Marleyem, Charlesem Mingusem, Klausem Schulze czy założoną przez Johna McLaughlina The Mahavishnu Orchestra.

Albumy nagrywali zarówno w studiach krajowych, jak i europejskich. Wiele z tych nagrań wywarło znaczący wpływ na kolejne pokolenia muzyków. Każdy album, każdy ich utwór, to, pomimo upływu lat, kolejne wyzwanie i szukanie w muzyce tego, co najlepsze.

Połączenie klasyki i alternatywy

Członków naszej orkiestry znamy zarówno z wykonań wielkiej symfoniki, jak i kameralnych koncertów. Nie możemy jednak zapominać, że nasi muzycy, właściwie od pierwszego sezonu artystycznego w nowej siedzibie, brali także udział w niestandardowych projektach muzycznych. Projektach, które łączyły klasykę z innymi gatunkami muzycznymi. Jednym z takich właśnie wydarzeń był koncert zespołu SBB z naszą orkiestrą. Aranżacji utworów SBB na potrzeby koncertu dokonał Miłosz Wośko.

Nie zabraknie pulsujących bębnów, rozdzierających powietrze solówek na klawiszach i pełnych pasji partii basowych. Diament rodzimej sceny muzycznej jak zawsze „Szuka. Burzy. Buduje”.

Zapraszamy na nasze kanały w serwisach FacebookYouTube w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 19:00 na koncert online SBB z orkiestrą.

Głównym Partnerem Filharmonii w Szczecinie jest Dealer BMW Bońkowscy.
Partnerem Filharmonii w Szczecinie jest Szczecińska Izba Adwokacka.

Życzenia Wielkanocne
10-04-2020 12:03
Mai 2021
01MAISa, 19:00