EduVirtuoso dla małego wojownika Franka

AKTUELLES | 07-05-2020
Franek Kępa, mały chłopiec, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, potrzebuje wsparcia, by odzyskać zdrowie. Na jego leczenie potrzebna jest kolosalna kwota, ale wszyscy mamy nadzieję, że uda się ją zebrać. My Frankowi dedykujemy cykl niedzielnych premier EduVirtuoso i trzymamy kciuki, byśmy mogli spotkać się osobiście w Filharmonii na wydarzeniach dla dzieci.
Nasze stałe niedzielne spotkania z EduVirtuoso dedykujemy Frankowi Kępie, przed którym ciężka walka o powrót do zdrowia.

Franek choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Wielką szansą dla dziecka jest terapia genowa w USA, która kosztuje prawie 10 milionów złotych. Preparat, który podaje sie małym pacjentom, dostarcza kopię wadliwego genu, którego Franuś nie ma (i przez brak którego jego mięśnie umierają). Franek ma 7 miesięcy, a lek można podać tylko do drugiego roku życia. Im wcześniej zostanie on podany, tym większe szanse dla dziecka na powrót do zdrowia.

Wraz ze wszystkimi przyjaciółmi małego wojownika Franka, któy walczy o każdy dzień, będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Do zebrania jest kolosalna kwota, a czasu coraz mniej. Każdy z nas może pomóc, liczy się każdy gest i każda inicjatywa. W imieniu bliskich i całego Zespołu Filharmonii bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki.

Więcej o historii i zbiórce dla Franka Kępy na siepomaga.pl.

März 2021
04MÄRDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MÄRFr, 19:00