MDF Festival 2019

MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019 - zobacz reportaż

AKTUELLES | 13-07-2020
Piękne, emocjonalne a przede wszystkim najwyższej klasy muzyczno-świetlne dni, które każdego dnia przyciągały niczym magnes. Taki był festiwal MUSIC.DESIGN.FORM 2019. W tym roku również szykujemy niezapomniane wydarzenia. Zanim jednak nowa edycja - zapraszamy w środę 15 lipca o godzinie 20:00 na premierowy reportaż-wspomnienie z ubiegłorocznych wydarzeń. Bądźcie z nami na naszych kanałach w serwisach Facebook i YouTube.

Dwie edycje MDF za nami

Za pomysłem stworzenia MUSIC.DESIGN.FORM Festival - festiwalu, który łączy różne dziedziny sztuki w jeden wyjątkowy program artystyczny - stała refleksja nad formą. To właśnie forma, nić spajająca muzykę, obraz, architekturę, design i nowoczesne technologie, stała się początkiem dla stworzenia festiwalu, który daje przestrzeń na prezentację tendencji oraz praw rządzących współczesnym designem i szczególnej w nich roli muzyki.

Pierwsza edycja festiwalu MDF, która odbyła się we wrześniu 2018 roku, skupiła się na szeroko pojętym designie, nowoczesnym i ponadczasowym podejściu do projektowania.

TAK WYGLĄDAŁ MDF 2018

Hasłem drugiej edycji, która odbyła się we wrześniu 2019 roku, była audioluminescencja, a główną rolę odegrały dźwięk i światło, które potraktowaliśmy dosłownie, jako materiał artystyczny, ale też metaforycznie – jako kierunek działania.

W sumie w czasie dwóch edycji festiwalu MDF budynek Filharmonii w Szczecinie, podczas aż 36 różnych wydarzeń, odwiedziło ponad 12 tysięcy osób. Wszyscy oni, zainteresowani odbywającymi się w Filharmonii wydarzeniami, dźwiękiem, światłem i obrazem, a przede wszystkim – niecodziennymi i premierowymi koncertami, z całą pewnością doświadczyli niezapomnianych przeżyć. Rzesze mieszkańców Szczecina podziwiały też codzienne pokazy iluminacje na elewacji budynku, które przez festiwalowe wieczory rozświetlały biały na co dzień budynek Filharmonii.

Zobacz jak wyglądał MDF 2019

Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu wystąpiły m.in. takie gwiazdy jak Laura Mvula – obdarzona przecudnej barwy głosem soulowa wokalistka, Trio Jazoowe Marcina Maseckiego, pianisty i kompozytora, autora m. in. muzyki do filmu "Zimna wojna", a także zespół Kwadrofonik, który słynie z niezwykłych eksperymentalnych wykonań, czy A_GIM - producent muzyczny, który muzycznie otworzył festiwal koncertem... w garażu podziemnym. Był to pierwszy raz, kiedy wykorzystaliśmy przestrzeń podziemnego parkingu do stworzenia wyjątkowego koncertu. Pierwszy też raz raz w historii - we wszystkich przestrzeniach Filharmonii - w jednym momencie odbywały się próby lub koncerty.

ZOBACZ ANIMACJĘ ZAPOWIADAJĄCĄ MDF 2019

Wszystkich Państwa, którzy rok temu byli z nami oraz tych, których ciekawi, co działo się w Filharmonii podczas MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019 zachęcamy do obejrzenia obszernych fotorelacji, wykonanych przez Marcina Zaborowskiego i Bartka Barczyka.

W najbliższą środę 15 września o godzinie 20:00 zapraszamy zaś na premierowy materiał video - reportaż, który przypomni nam piękne i emocjonalne chwile, które były udziałem nas wszystkich rok temu podczas MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019. Bądźcie z nami na naszych kanałach w serwisie FacebookYouTube.
Sommerpause
07-07-2020 08:49
März 2021
MORGEN04 MÄRDo, 19:00