Echo Collective na finał MDF Festival 2020!

AKTUELLES | 09-08-2020
Zdolność do płynnego przejścia od black metalu do Erasure, od Radiohead do Stars Of The Lid definiuje Echo Collective i jego muzyków. Bez uprzedzeń, bez przesady, bez bycia zakładnikami gatunków i ich granic - ale zawsze z najwyższą powagą. Podejmują wyzwania stawiane przez innych i odciskają na nich swoje piętno. Echo Collective zabrzmi w finale MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2020! Będzie to wyjątkowa transmisja online, o której więcej szczegółów już niebawem.
Członkowie Echo Collective są klasycznie wykształceni, ale w praktyce nie definiuje to ich pracy, ani nie ogranicza ich źródeł inspiracji. Tworzą i wykonują muzykę z wielkim spokojem i precyzją, która sprawia, że ​​przemyślana prostota utworu jest przekonująca, a malowane nią pejzaże, choć minimalistyczne, są wyraziste i przekonujące.

Eksperymentowali z własnymi kompozycjami i improwizacjami, a nawet interpretacjami płyt black metalowych, szybko odkrywając, że mają swój własny głos muzyczny: taki, który zachował przestrzenną, kontemplacyjną dostępność muzyki, którą tworzyli z innymi, ale który odzwierciedlał ich własne osobowości i doświadczenia. I to właśnie ich aranżacja Amnesiak grupy Radiohead przyciągnęła uwagę niemieckiego centrum muzycznego !K7 - którzy podpisali z nimi kontrakt na dwa albumy.

Podczas MUSIC.DESIGN.FORM Festival zabrzmi kompozycja Jóhanna Jóhannssona - „12 rozmów z Thilo Heinzmannem" (w interpretacji Echo Collective, której życzył sobie sam kompozytor) - jednego z najbardziej utalentowanych współczesnych kompozytorów którego śmierć w 2018 roku zaszokowała świat filmu i sceny. Zdobywca "Zotego Globa" (za muzykę do filmu "Teoria wszystkiego"), dwukrotnie nominowany do Oscara, dwukrotnie do Grammy, trzykrotnie do nagrody BAFTA, tworzył nie tylko na potrzeby wielkiej kinematografii. Na jego koncie jest kilka albumów studyjnych, współpraca z teatrami, a utwory były wykorzystywane także w sferze tańca współczesnego. Kitty Empire stwierdziła na łamach brytyjskiego tygodnika "The Observer", że jego twórczość trudno sklasyfikować: To coś pomiędzy nastrojową muzyką klasyczną a eksperymentalnymi ścieżkami dźwiękowymi.

Jóhann Jóhannsson miał „obsesję na punkcie tekstury dźwięku”, regularnie naginał granice pomiędzy muzyką klasyczną i elektroniczną. W swoim eklektycznym stylu tworzył hipnotyczne, wyjątkowo wyrafinowane obrazy. Piękno muzyki zawartej w „12 rozmowach” ujawnia to, co można nazwać istotą jego dźwięku. Znakomita interpretacja Echo Collective we współpracy z samym kompozytorem, ukazała się nakładem kultowej wytwórni płytowej Deutsche Grammophon we wrześniu 2019.

Teraz ten przejmujący utwór zabrzmi w niedzielę 27 września o godzinie 19:00 w formie specjalnie przygotowanej transmiji online, specjalnie z myślą o finale trzeciej edycji MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2020.
März 2021
04MÄRDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MÄRFr, 19:00