Oblicza trąbki wg Dawida Głogowskiego - nowa płyta już w sprzedaży

AKTUELLES | 23-12-2020
„Oblicza” Dawida Głogowskiego to album ukazujący wszechstronne walory brzmieniowe trąbki. Znalazło się na niej 10 różnorodnych kompozycji, oddających szeroki wachlarz możliwości tego instrumentu. Płytę wydaną przez Filharmonię można już kupić w naszym sklepie internetowym w cenie 25 zł.
Płyta Dawida Głogowskiego „Oblicza” zrealizowana została w ramach Stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 2020. Dawid Głogowski znalazł się w gronie sześciu laureatów tegorocznej edycji, a na płycie możemy usłyszeć różne oblicza jego ukochanego instrumentu, czyli trąbki - od klasycznego brzmienia przez kameralistykę, po jazzowe i rozrywkowe brzmienia.

„Kompozycje, które się na niej znalazły oddają szeroki wachlarz możliwości instrumentu” - mówi Dawid Głogowski. „W utworach wykorzystałem rozmaite jego odmiany - od surowej barwy trąbki naturalnej, przez brzmienie klasyczne i kameralne, na jazzowych nutach kończąc” - dodaje.

Artyście podczas pracy nad płytą towarzyszyło grono znakomitych muzyków, w tym także związanych z Filharmonią. Pośród utworów, w których trąbka naturalnie jest na pierwszym planie, zabrzmią także inne instrumenty dęte blaszane i drewniane, gitary elektryczne, instrumenty perkusyjne, a nawet… organy. Usłyszymy m. in. utwory solowe na trąbkę i fortepian - „Centennial Horizon” Kevina McKee i „Błękitną rapsodię” George'a Gershwina, ale także kameralistykę: trio na trąbkę, puzon i fortepian „Pastorale” Erica Ewazena, oraz kwintet instrumentów dętych blaszanych w utworze Coliera Jonesa „Four Movements for Five Brass”. Na płycie znajdują się także kompozycje muzyki filmowej i rozrywkowej jak „Scream Machine” Jamesa Morrisona; „Rhythm of Our World” Arturo Sandovala, czy „Gonna Fly Now” Billa Contiego wykonane z Orkiestrą Wojskową w Szczecinie.

KUP PŁYTĘ

Dawid Głogowski jest absolwentem Akademii Muzycznych w Poznaniu (2010), Wrocławiu (2013) oraz Bydgoszczy (2017). W latach 2010 – 2013 był pierwszym trębaczem solistą Opery Wrocławskiej. Od 2014 roku jest trębaczem w Orkiestrze Wojskowej w Szczecinie, a od 2018 muzykiem solistą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Od 2015 roku współtworzy zespół Szczecin Brass Quintet. Od tego samego roku prowadzi również działalność pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. prof. M. Jasińskiego w Szczecinie oraz współpracuje z orkiestraą Red Swing Low w Gryficach.

Poza muzyką klasyczną, dawną i kameralną świetnie czuje się wykonując szeroko pojętą muzykę rozrywkową. Muzycznie związany jest z wieloma zespołami w Szczecinie, województwie i całej Polsce, jak Bubliczki, Łąki Łan, Lebowski. Od wielu lat współpracuje również z big bandami – Septet Band, Pomeranian Youth Big Band, Jackpot & Floating Orchestra, Szczecin Philharmonic Big Band oraz orkiestrami i teatrami muzycznymi w całej Polsce, m.in. Sinfoniettą Cracovia, Sinfonią Varsovia, Teatrem Polskim w Szczecinie czy Orkiestrą Kameralną NFM Leopoldinum.

Płytę Dawida Głogowskiego „Oblicza” można kupić w sklepie internetowym Filharmonii w cenie 25 zł. KUP PŁYTĘ

Projekt został zrealizowany w ramach środków stypendium w dziedzinie kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Nagranie przy współpracy Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, a zrealizowane w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie w 2019 roku.

Mai 2021
01MAISa, 19:00
MISTERIOSO | Filharmonia Szczecin OnlineFeelHarmony Quintet I Polnische Musik Kostenlose Online-Premiere
02MAISo, 19:00