Poznaj ekspertów M.M.M. project - Łukasz Borowicz

AKTUELLES | 01-04-2021
Trwa nabór do międzynarodowego programu edukacyjno-artystycznego Music.Multimedia.Management. Dziś przedstawiamy kolejnego z naszych ekspertów - Łukasza Borowicza, światowej sławy dyrygenta, który uczestnikom projektu przekaże wiedzę z zakresu zarządzania orkiestrą.

Czym jest M.M.M.?

Music.Multimedia.Management. to dwuletni program MMM będzie rozwijał kompetencje specjalistów międzynarodowego sektora kultury.

Zaczynając od darmowych kursów on-line przewidzianych na maj-czerwiec 2021, wybrani kandydaci będą mieli możliwość udziału w 2-tygodniowych praktykach w siedzibach partnerów projektu, a następnie zakwalifikowania się na dwumiesięczny płatny staż w Polsce lub w Norwegii.

Każdy moduł programu składa się z serii webinariów i wykładów prowadzonych w języku angielskim przez szerokie grono ekspertów z całego świata. Lista modułów jest zróżnicowana i obejmuje: rozwój publiczności, edukację muzyczną, impresariat, zarządzanie zespołem, kuratorstwo sztuki, dźwięk (projektowanie i inżynieria) oraz światło i multimedia.

Zarządzanie orkiestrą

Umiejętne zarządzanie orkiestrą poprzez dobór muzyków, programu, komunikację oraz indywidualne traktowanie muzyków z uwzględnieniem ich roli w całym zespole; umiejętności artystyczne i zarządcze w zakresie pracy zespołowej, świadomość roli publiczności jest gwarancją trwałości oraz sukcesywnego rozwoju każdej instytucji muzycznej.

Poznaj Tutorów - Łukasz Borowicz

Łukasz Borowicz studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa Bogusława Madeya), tam też uzyskał tytuł doktora w dziedzinie dyrygentury pod kierunkiem Antoniego Wita. W latach2007-2015 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Polskiej Orkiestry Radiowej. Od 2006 roku pierwszy dyrygent gościnny Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. W 2008 roku został wyróżniony Paszportem „Polityki”, w 2011 roku – nagrodą Koryfeusz Muzyki Polskiej, w 2013 – Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida, a w 2014 roku – nagrodą Tansman za „wybitną indywidualność muzyczną”.

W trakcie bogatej kariery artystycznej współpracował m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą ABAO w Bilbao. Prowadził takie orkiestry jak: Royal Philharmonic Orchestra, Konzerthausorchester Berlin, NDR Radiophilharmonie Hannover, MDR Sinfonieorchester Leipzig, SWR Sinfonieorchester Stuttgart, Düsseldorfer Symphoniker, Hamburger Symphoniker, Lucerne Symphony Orchestra oraz większość polskich orkiestr symfonicznych. Dyskografia Łukasza Borowicza liczy ponad sto albumów.

Zobacz pełną listę ekspertów.

Zgłoś się do programu wypełniając FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zarejestrowane osoby będą miały dostęp do wstępnych masterclass przybliżających tematykę każdego z modułów i przedstawiających tutorów.

Od 1 kwietnia do 5 maja potrwa drugi etap rekrutacji, w którym będzie można wybrać interesujący nas moduł.

Więcej na  mmmproject.eu
kontakt: info@mmmproject.eu
Mai 2021
01MAISa, 19:00