Repertuar na maj 2021

AKTUELLES | 07-04-2021
Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem i harmonogramem koncertów w maju. Przygotowaliśmy dla naszych melomanów wiele niezapomnianych muzycznych przeżyć.

Majówka z Filharmonią

Początek najpiękniejszego miesiąca w roku przyniesie trzy dni wypełnione muzyką. Pierwszego maja na scenie Sali Kameralnej wystąpi zespół kameralny złożony z muzyków orkiestry Filharmonii. Filippo del Noce (flet), Izabela Kokosińska (obój), Bogusław Jakubowski (klarnet), Edyta Moroz (fagot), Katarzyna Sułkowska (waltornia), Dorota Maciszczyk (fortepian) oraz Anna Gieralowska (recytacja) wykonają utwory m.in. Tadeusza Szeligowskiego, Aleksandra Tansmana i Grażyny Bacewicz.

Drugiego maja Orkiestra Filharmonii w Szczecinie pod batutą Daniela Nosewicza wykona największe przeboje XX-lecia międzywojennego. W interpretacji Sylwii Różyckiej, Zofii Nowakowskiej, Wojciecha Myrczka i Jakuba Szydłowskiego zabrzmią m.in. takie melodie jak: Sex appeal, Na pierwszy znak, Już nie zapomnisz mnie.

W święto Konstytucji 3-go Maja w programie specjalnego koncertu znajdą się utwory Witolda Lutosławskiego, Grażyny Bacewicz i Aleksandra Tansmana.

Wszystkich majówkowych koncertów będzie można wysłuchać na serwisie Facebook i YouTube Filharmonii. Początek wszystkich transmisji zaplanowany jest na godzinę 19.00.

Mistrzowie w maju

Chopin, Richard Strauss, Debussy i Mozart – to tylko część kompozytorów, których dzieła zabrzmią w maju na scenie Filharmonii. Ponadto szykujemy nie lada gratkę dla miłośników muzyki elektronicznej. Piętnastego maja w ramach cyklu SoundLab z orkiestrą Filharmonii wystąpi legenda nowych brzmień Derrick May. W zupełnie inne rejony współczesnej twórczości przeniesie nas projekt Libelid, który jest cyklem pieśni miłosnych w języku jidysz opracowanych przez Olę Bilińską z towarzyszeniem zespołu doświadczonych muzyków z Gdańska, Warszawy i Sejn

EduFilharmonia

Jak zawsze, tak i w maju nie zawiedzie Centrum Edukacji, które przygotowało szereg wydarzeń dla młodszych i starszych melomanów. Czekają nas spotkania z warsztatami Raniutto oraz koncerty edukacyjne. Wiele emocji przyniesie trzecia edycja cyklu EduVirtuoso, która tym razem będzie pełna muzyki i tańca! Wyłonieni w castingu młodzi i utalentowani tancerze zaprezentują swoje umiejętności przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Podczas koncertu, publiczność będzie miała okazję wybrać swoich faworytów za pomocą głosowania. Jak na prawdziwy talent show przystało, nie zabraknie rywalizacji, emocji i niesamowitej energii uczestników koncertu.

Transmisje koncertów

Zapraszamy Państwa zarówno na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube, jak i na livefilharmonia.szczecin.pl, gdzie transmitujemy wydarzenia na żywo. Platforma livefilharmonia.szczecin.pl to także dostęp do materiałów archiwalnych (VOD), czyli nagrań koncertów, które już się odbyły.

Zakup biletów-kodów dostępów do transmitowanych koncertów możliwy na jest bezpośrednio na stronie livefilharmonia.szczecin.pl lub ze strony głównej Filharmonii. Po kliknięciu w prawym górnym rogu ikony LIVE zostaniecie Państwo przekierowani na platformę. Można tam kupić bilety umożliwiające dostęp do koncertu i całego archiwum minionych wydarzeń na 24 godziny od godziny premiery lub do 72 godzin.

Frohe Ostern!
02-04-2021 12:13
April 2021
04APRSo, 19:00