Poznaj ekspertów M.M.M. project - Tuula Jukola-Nuorteva

AKTUELLES | 15-04-2021
Trwa nabór do międzynarodowego programu edukacyjno-artystycznego Music.Multimedia.Management. Dziś przedstawiamy naszą ekspertkę – Tuula Jukola-Nuorteva, Kierownik ds. Edukacji, Finnish National Opera &Ballet (Helsinki) , która uczestnikom projektu przekaże wiedzę z zakresu Edukacji Muzycznej.

Czym jest M.M.M.?

Music.Multimedia.Management. to dwuletni program MMM będzie rozwijał kompetencje specjalistów międzynarodowego sektora kultury. Projekt, dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Ministerstwa Kultury.

Zaczynając od darmowych kursów on-line przewidzianych na maj-czerwiec 2021, wybrani kandydaci będą mieli możliwość udziału w 2-tygodniowych praktykach w siedzibach partnerów projektu, a następnie zakwalifikowania się na dwumiesięczny płatny staż w Polsce lub w Norwegii.

Każdy moduł programu składa się z serii webinariów i wykładów prowadzonych w języku angielskim przez szerokie grono ekspertów z całego świata. Lista modułów jest zróżnicowana i obejmuje: rozwój publiczności, edukację muzyczną, impresariat, zarządzanie zespołem, kuratorstwo sztuki, dźwięk (projektowanie i inżynieria) oraz światło i multimedia.

Edukacja Muzyczna

Przede wszystkim edukacja jest przez nas rozumiana jako stały proces, z jednej strony obejmująca stały kontakt z odbiorcą (od najmłodszych lat po seniorów), aktywująca go, przygotowująca od odbioru i do działań twórczych oraz wskazująca związki oraz możliwości wykorzystania muzyki czy szerzej kultury do rozwiązywania problemów społecznych, edukowania w obszarze historii, społeczeństwa obywatelskiego tolerancji, różnorodności kultur.

Zagadnienia poruszane w module to m.in. międzynarodowe trendy w edukacji muzycznej oraz nowatorskie programy kulturalno-społeczne na przykładach różnych krajów iinstytucji partnerskich; arteterapia i integrowanie przez muzykę, rozwój kreatywności, pielęgnowanie talentów, praca zespołowa; kto zajmuje się edukacją muzyczną, kto to wszystko wymyśla, organizuje i z kim najlepiej to robić; jak dobrze edukować muzycznie, jak zaciekawić muzyką i zatrzymać uwagę.

Moduł adresowany jest do studentów, absolwentów edukacji artystycznej, kierunków muzycznych i humanistycznych; organizatorów wydarzeń edukacyjno-artystycznych; menadżerów i współpracowników działów programowych instytucji artystycznych oraz organizacji pozarządowych, muzykologów zainteresowanych organizacją działalności artystycznej oraz jej programowaniem.

Poznaj tutorów – Tuula Jukola-Nuorteva

Tuula Jukola-Nuorteva studiowała Edukację Muzyczną w Sibelius Academy (Helsinki), a następnie kontynuowała naukę w Guildhall School of Music & Drama w Londynie. Od 1995 do 2007 pracowała w Departamencie Edukacji w Royal Opera House jako animatorka i kompozytorka prowadząc liczne projekty i wydarzenia. Od 1996 do 2001 zajmowała stanowisko Dyrektora Muzycznego, a także w późniejszym okresie była Dyrektorem Artystycznym w programie dla młodzieży ENO Baylis youth opera Live Culture.

Tuula jest autorką wielu kursów rozwoju zawodowego, w zakresie komunikacji oraz występowania, dla muzyków orkiestrowych i nauczycieli w Wielkiej Brytanii oraz w Finlandii. Ma ponad 15 letnie doświadczenie jako nauczycielka Muzyki i Dyrektorka Departamentów Muzycznych. Sylabusy oraz skomponowana przez nią muzyka zostały opublikowane w OTAVA jako materiały edukacyjne dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Zgłoś się do projektu

Zgłoś się do programu wypełniając FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zarejestrowane osoby będą miały dostęp do wstępnych masterclass przybliżających tematykę każdego z modułów i przedstawiających tutorów.

Od 1 kwietnia do 5 maja potrwa drugi etap rekrutacji, w którym będzie można wybrać interesujący nas moduł.

Więcej na mmmproject.eu
kontakt: info@mmmproject.eu