Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2024

Rusza rekrutacja do Turnieju Muzyków Prawdziwych

AKTUELLES | 10-06-2024
Ruszyła rekrutacja do Turnieju Muzyków Prawdziwych! W tym roku zapraszamy wykonawców tradycyjnych oraz wykonawców eksperymentatorów. Zgłoszenia można przesyłać do 10 lipca 2024.
9. edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych odbędzie się między 30 sierpnia a 1 września. Turniej to szczecińskie święto muzyków tradycyjnych, a w tym roku także tych, którzy na temat tradycji lubią eksperymentować. Przed nami koncerty muzyki tradycyjnej, etnicznej i folkowej, warsztaty, jam session, a przede wszystkim przesłuchania konkursowe. Ruszyła rekrutacja dla zespołów wykonujących muzykę tradycyjną i eksperymentalną.

Niezbędne informacje

START REKRUTACJI: 10 czerwca 2024
KONIEC REKRUTACJI: 10 lipca 2024

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
  • zapoznaj się z regulaminem
  • wybierz swoją kategorię: tradycyjną lub eksperymentalną
  • wypełnij formularz zgłoszeniowy
  • dołącz do formularza trzy nagrania demonstracyjne
  • poczekaj na wyniki rekrutacji

Przesłuchania w dwóch kategoriach

Turniej ma formę konkursu składającego się z trzech etapów i dzieli się na dwie kategorie: dla wykonawców tradycyjnych oraz wykonawców eksperymentatorów. W pierwszym etapie uczestnicy nadsyłają zgłoszenia konkursowe poprzez formularz internetowy. Następnie jury dokonuje selekcji i wybiera wykonawców, którzy kwalifikują się do etapu finałowego. Finaliści wezmą udział w przesłuchaniach, które odbywają się w trakcie Turnieju, wykonując dwa dowolne utwory, a także utwór, który będzie interpretacją materiału źródłowego lub wylosowanego wątku tematycznego.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lipca

Do uczestnictwa w Turnieju zaproszeni są zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Oceniany będzie repertuar, poziom wykonania, wartość opracowania muzyki i układ programu pod kątem różnorodności stylistycznej interpretacji muzyki tradycyjnej, od rekonstrukcji, przez folk, jazz po muzykę pop i elektroniczną. Pula nagród to minimum 20 000 zł. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza do 10 lipca. Muzycy wyłonieni przez jury wezmą udział w przesłuchaniach podczas Turnieju Muzyków Prawdziwych. 30 sierpnia odbędą się przesłuchania tradycyjne, a 31 sierpnia przesłuchania eksperymentalne. Zobacz harmonogram.
Zwycięzcy Turnieju wystąpią w złotej sali Filharmonii podczas Koncertu Laureatów wieńczącego tegoroczną edycję festiwalu.

Niezbędne dokumenty:

ZGODA NA UDZIAŁ OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ

Odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące rekrutacji udzieli Julia Hałas – turniej@filharmonia.szczecin.pl

Więcej na turniej.filharmonia.szczecin.pl

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza ubiega się o dofinansowanie zadania pn Turniej Muzyków Prawdziwych Edycja 9 w ramach programu Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania w Celu Szczegółowym 4.6 Kultura i zrównoważona turystyka.
Veranstalter

Mieczysław-Karłowicz-Philharmonie in Szczecin - Städtische Kultureinrichtung wird durch das Ministerium für Kultur und Nationales Erbe mitverwaltet.

Das Projekt Turnier der wahren Musiker. 9. Ausgabe wird von der Europäischen Union aus Mitteln des Europäischen Fonds für regionale Entwicklung (Kleinprojektefonds im Rahmen des Kooperationsprogramms Interreg VI A Mecklenburg-Vorpommern/Brandenburg/Polen 2021-2027) als Teil des spezifischen Ziels 4.6 "Kultur und nachhaltiger Tourismus" kofinanziert.

Partner

Partner merytoryczny