VIRTUOSO

Inauguracja nowego Steinwaya - Radziwonowicz w Filharmonii

AKTUELLES | 28-10-2014
„Wybraliśmy w Hamburgu niezwykle oryginalny instrument, z dużym potencjałem dźwiękowo-barwowym oraz jakąś tajemnicą i niezwykłą szlachetnością brzmienia” – informował pianista Karol Radziwonowicz w kilka chwil po wyborze nowego fortepianu klasy mistrzowskiej dla szczecińskiej Filharmonii.

Piękny i dostojny

Instrument jest już ozdobą sali symfonicznej w nowym gmachu. Pierwszy recital na nowym fortepianie, sygnowanym logo najbardziej prestiżowej wytwórni tych instrumentów na świecie – Steinway & Sons, zabrzmi w szczecińskiej Filharmonii w uroczystym dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada.

„Radziwonowicz gra Chopina” to specjalny koncert na ten dzień, z programem złożonym z kompozycji najwybitniejszych przedstawicieli pianistyki. W cyklu Virtuoso szczecińska Filharmonia prezentuje mistrzowskie, wirtuozerskie wykonania. Słowo wstępne wygłosi profesor Bogusław Rottermund - koncertujący pianista i publicysta muzyczny.

Nowe instrumenty dla orkiestry

W 2014 r. instrumentarium Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie wzbogaci się nie tylko o nowy fortepian. W ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury" instytucja zakupi także zestaw kotłów, klarnety, trąbkę, obój i waltornię.

Projekty „Nowa jakość w nowym otoczeniu – zakup fortepianu do nowej siedziby szczecińskiej Filharmonii” oraz „Nowe instrumentarium nową jakością kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Juli 2020
05JULSo, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku
05JULSo, 19:00