Wystawa Collage w Filharmonii - Wojciech Zieliński i jego uczniowie

AKTUELLES | 06-11-2014
Maestria mistrza i artyzm ucznia. Finezja geometrii i światy fantasy. Statyka obrazu i ruch w projekcji. Muzyka w materii i duch muzyki. Filharmonia w Szczecinie zaprasza na nową wystawę na IV kondygnacji. Można ją zwiedzać przed lub w przerwach koncertów.
W pełnej inspiracji przestrzeni szczecińskiej Filharmonii zagości „Collage” - wystawa interdyscyplinarna, podczas której doprowadzimy do spotkania różnych dziedzin sztuki. Różnią się one techniką, środkami ekspresji, temperamentem, formami kreacji, siłą i napięciem przekazu. Łączy je Osoba, Miasto i Miejsce.

Pokażemy twórczość artystów młodego pokolenia pochodzących ze Szczecina - Tomasza Kopcewicza (malarstwo, film), Wojciecha Koniuszka (malarstwo), Tomasza Popakula (film, animacja) i Jerzego Lisaka (malarstwo). Ich dokonania zaprezentujemy wraz z ekspozycją malarstwa ich mistrza i mentora - uznanego i wielokrotnie nagradzanego szczecińskiego artysty Wojciecha Zielińskiego, który w tym roku obchodzi 30-lecie pracy twórczej. Mistrz pokaże po raz pierwszy swój najnowszy obraz inspirowany twórczością Renee Magritta - wybitnego poety nastrojów, jak o nim mówiono: "autora słów i rzeczy". Muzyczną oprawą wernisażu będzie koncert francuskiej wokalistki Nell Sin, córki Wojciech Zielińskiego. A więc artystów „Collage” połączy Osoba Wojciecha Zielińskiego, Miasto Szczecin, z którego pochodzą oraz magnetyczna przestrzeń Miejsca - jednego z najbardziej interesujących obiektów architektonicznych współczesnej Polski.

Wystawę zorganizowała Open Gallery - Galeria Sztuki Moniki Krupowicz. Można ją oglądać do 3 grudnia 2014 r.
April 2021
04APRSo, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINKostenlose Online-Premiere
05APRMo, 19:00