Ruszyła sprzedaż Klubowego Paprykarza

AKTUELLES | 25-05-2017
Ruszyła sprzedaż biletów na dwudniowy festiwal muzyczny „Klubowy Paprykarz i Oranżada”. Koncert jazzująco-swingujący z udziałem Gaby Kulki i Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej odbędzie się 5 lipca. Drugi, 6 lipca, odkryje przed nami nowe brzmienie big beatu. Usłyszymy tam między innymi: Tymona Tymańskiego, Olafa Deriglasoffa, Krzysztofa Zalewskiego i SKUBASA. Wszystko to, z okazji urodzin Szczecina.
Dwudniowy festiwal muzyczny to prezent urodzinowy dla Szczecina. Urodziny miasta przypadają 5 lipca, a w tym roku w Filharmonii będziemy świętować aż dwa dni. W obu koncertach, które odbędą się w złotej sali symfonicznej - swingującym i klubowym, oprócz gwiazd estrady, pojawią się także muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Gratką dla kolekcjonerów muzycznych jest fakt, że koncerty zostaną zarejestrowane i trafią na płyty, które będzie można kupić w salonach sieci Empik. Bilety na koncert można kupić w kasie, na filharmonia.szczecin.pl oraz na bilety.fm

Szczecin zajmuje wyjątkowe miejsce na muzycznej mapie Polski. Tutaj w 1962 roku odbył się Festiwal Młodych Talentów - najbardziej inspirujące wydarzenie muzyczne lat 60. 55 lat temu podczas festiwalu swoje wielkie kariery rozpoczęli Karin Stanek, Helena Majdaniec, Wojciech Korda, Katarzyna Sobczyk, Mira Kubasińska czy Czesław Niemen. Koncerty odwołują się do idei festiwalu i poszukują na nowo muzycznej tożsamości miasta.

Za niepowtarzalną atmosferę na koncercie swingującym odpowiadać będą muzycy Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, Gaba Kulka i Michał "Bunio" Skrok. Artyści wykonają między innymi utwory: „Czarodzieje” z repertuaru Skaldów, „Pod papugami” - Czesława Niemena czy piosenkę „Miłość jest jak niedziela” Ewy Bem.

Lista utworów i wykonawców na koncert klubowy prezentuje się równie imponująco. Usłyszymy między innymi: Belę Komoszyńską z zespołu Sorry Boys, która zaśpiewa „Dziwny weekend” Breakoutów, Tymona Tymańskiego z utworem „Twój czas” Krzysztofa Kleczona, Budynia i jego wykonanie „Ciebie wybrałem” z repertuaru zespołu Polanie, a Marika odkryje nowe brzmienie piosenki „Deszcz w Cisnej” Krystyny Prońko.

Partnerzy projektu: Musicom, Muzeum Polskiej Piosenki.
Patroni medialni projektu: empik, Radio Szczecin, Radio Kraków, Radio Łódź, RDC, Wyspa FM.

Dwa koncerty ŁĄKI ŁAN
22-05-2017 16:54
Februar 2021
04FEBDo, 19:00