MDF Festival 2018 przez 60 dni taniej! Zaczynamy 29 maja!

AKTUELLES | 25-05-2018
Już 29 maja rusza przedsprzedaż biletów na koncerty odbywające się w ramach wrześniowego MUSIC.DESIGN.FORM Festival. Przez 60 dni, czyli do 29 lipca bilety będą dostępne w niższej cenie! Równocześnie uruchamiamy zapisy na festiwalowe warsztaty. Warto mieć rękę na pulsie, tym bardziej, że liczba miejsc jest ograniczona, a wstęp bezpłatny.
Podczas festiwalu wystąpią m.in. takie gwiazdy jak: Philip Glass – wybitny kompozytor muzyki współczesnej i filmowej, Magne Furuholmen – członek i założyciel zespołu „A-ha” oraz lider zespołu Apparatjik, a także Beardyman – jeden z najlepszych beatboxerów na świecie. Wszyscy, którzy z niecierpliwością czekają na możliwość zakupienia biletów na koncerty z udziałem największych gwiazd festiwalu, będą mogli to zrobić już w najbliższy wtorek.

W programie Festiwalu MDF znajdą się nie tylko wyjątkowe koncerty, ale również widowiska muzyczne, wystawy, instalacje interaktywne, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz panele dyskusyjne na temat współczesnego designu. W wielu wydarzeniach można uczestniczyć bezpłatnie lub – jak w przypadku warsztatów – po dokonaniu wcześniejszej, bezpłatnej rejestracji.

Pełen program MUSIC.DESIGN.FORM Festival dostępny jest TUTAJ.

Bilety na wydarzenia płatne można zakupić na kilka sposobów:

Przygotowaliśmy również Karnet MDF (Glass, Apparatjik, Beardyman), który obejmuje trzy koncerty:
  • 20.IX, godz. 19:00 - koncert „An Evening of Chamber Music” (Tim Fain – skrzypce, Philip Glass – fortepian, Matt Haimovitz – wiolonczela)
  • 21.IX, godz. 21:00 - występ Beardymana
  • 23.IX, godz. 19:00 - koncert „Dimensions of Music Form” (w programie m.in. „The Sound of Szczecin” oraz „A Heroine for our time – the artist Julia Pastrana”), m.in. z udziałem wokalistki Conchi Buiki i zespołu Apparatjik

Cena Karnetu MDF w przedsprzedaży wynosi odpowiednio: 170-150 PLN (karnet normalny, miejsca I lub II) oraz 140-120 PLN (karnet ulgowy, miejsca I lub II). Od 30 lipca, czyli po zakończeniu przedsprzedaży, Karnet MDF będzie dostępny już tylko w cenach regularnych: 210-190 PLN (normalny) oraz 160-120 PLN (ulgowy).

Karnet MDF można kupić:
  • w kasach Filharmonii w Szczecinie (miejsca I i II)
  • przez stronę bilety24.pl (tylko miejsca I).
Uwaga! Karnet MDF dowolnego typu uprawnia jednocześnie do bezpłatnego wstępu na afterparty w Klubie K4, w dniu 22 września.

Poniżej przedstawiamy zasady wstępu na poszczególne wydarzenia, odbywające się w ramach MUSIC.DESIGN.FORM Festival oraz ceny pojedynczych biletów:

Dzień pierwszy – 19 września (środa)

MODERN FORM. EXPOSITION

Wszystkie wystawy można zwiedzać bezpłatnie każdego dnia festiwalu

Dzień drugi – 20 września (czwartek)

MINIMALISTIC FORM. DISCUSSION

Wykład na temat zmian w muzyce i w świecie designu „Muzyka i sztuka: performatywność w sztuce i doznaniach artystycznych”
Wstęp bezpłatny

Koncert „An Evening of Chamber Music” (Tim Fain – skrzypce, Philip Glass – fortepian, Matt Haimovitz – wiolonczela)
  • 90-60 PLN - przedsprzedaż,
  • 110-90 PLN - cena regularna od 30 lipca.

Dzień trzeci – 21 września (piątek)

VIBRANT FORM. LECTURE

Panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniom współczesnego designu „Trwałość, użyteczność, piękno i co dalej?”
Wstęp bezpłatny

Występ Beardymana
  • 40-30 PLN - przedsprzedaż,
  • 50-40 PLN - cena regularna od 30 lipca.

Dzień czwarty – 22 września (sobota)

CREATIVE FORM. WORKSHOPS

Warsztaty dla dzieci „Tworzenie instrumentów muzycznych z materiałów recyklingowych”
Wstęp bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji (liczba miejsc ograniczona)

Warsztaty dla absolwentów uczelni artystycznych lub kierunków: architektura, wzornictwo „Sense Szczecin – building dreams for your city”

Koncert „Nawigator – muzyczny logotyp miasta”
  • 35-25 PLN - przedsprzedaż,
  • 45-35 PLN - cena regularna od 30 lipca.

Afterparty (Klub K4 – Szczeciński Loft Kultury, ul. Kolumba 4): Rombanka Soundsystem i gość specjalny, finał warsztatów dla didżejów.
Wstęp na warsztaty dla didżejów bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji (liczba miejsc ograniczona)

Wstęp na afterparty: wydarzenie biletowane; o cenie i dniu rozpoczęcia sprzedaży poinformujemy niebawem (posiadacze Karnetów MDF – wstęp bezpłatny)

Dzień piąty – 23 września (niedziela)

EXPERIMENTAL FORM. MUSIC

Koncert „Dimensions of Music Form” m.in. z udziałem wokalistki Conchi Buiki i zespołu Apparatjik (Jonas Bjerre, Magne Furuholmen, Martin Terefe).
  • 90-60 PLN - przedsprzedaż,
  • 110-90 PLN - cena regularna od 30 lipca.

MUSIC.DESIGN.FORM (MDF) to festiwal ponad podziałami, łączący różne dziedziny sztuki. Publiczność podczas pięciu dni doświadczy m.in.: koncertów symfonicznych kameralnych, wystaw, warsztatów, paneli dyskusyjnych, happeningów, a także wizualizacji świetlnych i brzmieniowych. Głównym założeniem festiwalu jest pokazanie umowności poddziałów na rodzaje, gatunki i style wypowiedzi artystycznej. Pierwsza edycja Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM odbędzie się w dniach 19-23 września 2018 roku w wyjątkowej, wielokrotnie nagradzanej przestrzeni organizatora – Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Partnerzy i Patroni pierwszej edycji Festiwalu MDF:
  • Patronat Medialny: Co Jest Grane 24, „Presto”, „Muzyk”, „Glissando”, „ArtPost”, „Czas Kultury”, Cameral Music, Cgm.pl - Codzienna Gazeta Muzyczna, Polmic.pl – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Noizz.pl
  • Partner Medialny: „Ruch Muzyczny”
  • Partnerzy: Dealer BMW Bońkowscy, Duński Instytut Kultury, K4 – Szczeciński Loft Kultury
Juni 2020
HEUTE01 JUNMo, 10:00
Koncerty szkolne 2019/2020Droga do Oza [ODWOŁANY]spektakldla klas IV-VIII
HEUTE01 JUNMo, 12:00
Koncerty szkolne 2019/2020Droga do Oza [ODWOŁANY]spektakldla klas IV-VIII
MORGEN02 JUNDi, 09:00
MORGEN02 JUNDi, 11:00
DoNuta taktuje – W trasiekoncert wyjazdowyz udziałem muzyków Filharmonii