I żyli długo i w Szczecinie - płyta w wersji cyfrowej!

AKTUELLES | 06-07-2018
Dla wszystkich fanów muzycznych opowieści o Szczecinie mamy wspaniałą wiadomość. Płytę „I żyli długo i w Szczecinie” znajdziecie już w serwisach streamujących muzykę online. Można ją kupić w formie elektronicznej lub dodać do swojej playlisty i słuchać, nie tylko z okazji Urodzin Szczecina, będąc podłączonym do internetu.
Płyta „I żyli długo i w Szczecinie” jest w całości poświęcona Szczecinowi i opowiada o jego urokach. Urokach, których na co dzień mogą nie dostrzegać jego mieszkańcy, ale zachwycają się nimi turyści – wspaniałe parki, ronda i rzeki, roztaczający się nad bulwarami zapach czekolady, smak pasztecików. Słuchając piosenek z płyty można zamknąć oczy i przenieść się do stolicy Pomorza Zachodniego.

„Piegi Oriona”, „Stoczniowe ZOO”, „Czekoladowe miasto” czy „Nie nad morzem” to tylko wybrane tytuły bajkowych utworów, których możecie już słuchać w każdym miejscu i o każdej porze. Płyta dostępna jest już w serwisach streamujących muzykę online. Można je kupić w formie elektronicznej lub dodać do swojej playlisty i słuchać internetowo.

Aby łatwiej trafić na nasze wydawnictwo poniżej zbiorczy link do wszystkich serwisów – po kliknięciu wystarczy wybrać, która platforma nas interesuje:

Pełna lista serwisów dostępna TUTAJ

A wszystko zaczęło się – jak zwykle – od miłości, tym razem do Szczecina. W castingu, który odbył się w 2016 roku wybraliśmy kilkanaścioro młodych utalentowanych wokalistów, którzy wystąpili podczas koncertu rodzinnego “I żyli długo i w Szczecinie”. Rok później kompozycje Mateusza Czarnowskiego z tekstami Maliny Prześlugi-Delimaty ukazały się w formie płyty z książeczką. Dwa pierwsze nakłady rozeszły się błyskawicznie.

Przez ostatnich kilka miesięcy, we współpracy z wieloma artystami ze Szczecina i całej Polski powstało dziewięć wideoklipów promujących poszczególne utwory z albumu, które można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

Po ogromnym sukcesie płyty, której sprzedaż stale rośnie, napisaliśmy trzy nowe piosenki, które po raz pierwszy popłynęły ze sceny podczas „Kompozytorni”, czyli ostatniego koncertu rodzinnego w tym sezonie artystycznym (3 czerwca 2018 r.).

Przygotowaliśmy także dla fanów niezwykłą kolekcjonerską gratkę! Uzupełnienie płyty "I żyli długo i w Szczecinie", czyli śpiewnik zawierający teksty piosenek, zapisy nutowe oraz płytę z podkładem orkiestrowym do wszystkich utworów. Możecie go kupić w kasie Filharmonii oraz w sklepie na naszej stronie internetowej. Teraz Każdy może poczuć się jak profesjonalny wokalista i razem z orkiestrą zaśpiewać ulubione piosenki!

Smaku śpiewnikowi dodają ciekawostki i opowieści snute przez człowieka, który o naszym mieście wie chyba wszystko. Czy Szczecin rzeczywiście jest nad morzem? Skąd się wzięły szczecińskie ronda i paszteciki? Skąd bierze się zapach czekolady, który unosi się nad miastem? Przemek Głowa, miejski przewodnik i pasjonat Szczecina, wyjaśni Wam to wszystko w naszym śpiewniku.

„I żyli długo i w Szczecinie” to płyta o Szczecinie i dla Szczecina. Nagrana z dziećmi, ale dla dzieci i dorosłych! Wydając album składamy hołd wszystkiemu, co jest naszym lokalnym powodem do dumy. Temu, co szczecińskie. Słuchajcie i śpiewajcie razem z nami - niech cały świat usłyszy, jak piękne i niezwykłe jest nasze miasto.

Juli 2024
03AUG '24Sa, 11:00