Filharmonia na Urodziny Szczecina

AKTUELLES | 05-07-2018
Urodziny Szczecina już dziś, a dwudniowe ich świętowanie staje się powoli filharmoniczną tradycją. W ubiegłym roku dwa energetyczne koncerty Klubowy Paprykarz i Oranżada, w tym roku Jimek z dwoma wyjątkowymi koncertami, a wisienką na torcie niech będzie „I żyli długo i w Szczecinie” – płyta oraz śpiewnik z piosenkami o i dla Szczecina.
Urodziny Szczecina, czyli rocznicę przejęcia naszego miasta przez polską administrację 5 lipca 1945 r., świętujemy w Filharmonii już kolejny rok z rzędu. Za każdym razem staramy się sprawić mieszkańcom i melomanom niezwykły muzyczny prezent i tak też jest w tym roku.

W zeszłym roku Filharmonia zagrała koncerty Klubowy Paprykarz i Oranżada, na których można było usłyszeć nowe opracowania polskich utworów i piosenek z lat latach 60. i 70. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy jednych z najciekawszych indywidualistów współczesnej sceny muzycznej. Wybrane kompozycje zostały zaprezentowane w dwóch odmiennych muzycznie odsłonach w sali symfonicznej Filharmonii na wyjątkowych koncertach 5 i 6 lipca 2017 roku, a ich zapis znalazł się na dwóch komplementarnych i jednocześnie niezależnych stylistycznie płytach pod wspólnym tytułem „Klubowy Paprykarz i Oranżada”. Obie płyty – na dzień i na noc – można znaleźć na Tidalu, Spotify i iTunes. Można je także nabyć w kasie filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl

W tym roku kontynuujemy dwudniowe świętowanie. 5 i 6 lipca Radzimir Dębski, znany jako Jimek, poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie podczas dwóch niezwykłych koncertów. Jego muzyczną interpretację historii hip-hopu oraz historii jazzu szczecinianie i wszyscy fani będą mogli usłyszeć już dziś i jutro.

Zeszłoroczne koncerty urodzinowe Klubowy Paprykarz i Oranżada były dwa, więc i w tym roku Jimek wystąpi dwa razy – mówi Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii w Szczecinie. To, że Radzimir Dębski jest uwielbiany przez szczecińską publiczność wiedzieliśmy od dawna. Jednak nie zdawaliśmy sobie sprawy, że bilety na urodzinowy koncert Szczecina, w którym nasza orkiestra razem z Radzimirem, Mioushem i Joką zagrają „Historię hip hopu” rozejdą się w 90 minut, dlatego postanowiliśmy dzień później zagrać dodatkowy koncert – tym razem już w sali symfonicznej – dodaje Dorota Serwa.

Co jeszcze mamy dla Państwa w prezencie? Album oraz wyjątkowy śpiewnik „I żyli długo i w Szczecinie”. Płyta nagrana została przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie z utalentowanymi młodymi wokalistami. Jest ona w całości poświęcona Szczecinowi i opowiada o jego urokach. Urokach, których na co dzień mogą nie dostrzegać jego mieszkańcy, ale zachwycają się nimi turyści – wspaniałe parki, ronda i rzeki, roztaczający się nad bulwarami zapach czekolady, smak pasztecików. Słuchając piosenek z płyty można zamknąć oczy i przenieść się do stolicy Pomorza Zachodniego. „Piegi Oriona”, „Stoczniowe ZOO”, „Czekoladowe miasto” czy „Nie nad morzem” to tylko wybrane tytuły bajkowych utworów.

„I żyli długo i w Szczecinie” to płyta o Szczecinie i dla Szczecina. Nagrana z dziećmi, ale dla dzieci i dorosłych! Wydając album składamy hołd wszystkiemu, co jest naszym lokalnym powodem do dumy. Temu, co szczecińskie!

Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszymi koncertami. Pamiętajcie, że nasza orkiestra, która jest zawsze zaangażowana w koncerty urodzinowe, występuje dla Was także cały sezon artystyczny. Do zobaczenia na koncertach!

Juli 2024
03AUG '24Sa, 11:00