Zobacz koncert finałowy Turnieju Muzyków Prawdziwych

AKTUELLES | 09-09-2018
Muzyka tradycyjna, regionalny folklor i miłość do swojej małej ojczyzny to trzy cechy wspólne wszystkich tych, których mogliśmy usłyszeć podczas Turnieju Muzyków Prawdziwych. W Filharmonii spotkali się najlepsi ludowi muzykanci z różnych regionów Polski. Muzycy, śpiewacy i tancerze. Koncertu finałowego można posłuchać na kanale YouTube Filharmonii oraz na profilu FB.
W pierwszej części koncertu zaprezentują się najlepsi śpiewacy, instrumentaliści, kapele, zespoły śpiewacze i pary taneczne z różnych regionów kraju. Chcesz poznać laureatów? Oglądaj transmisję!

W drugiej części koncertu wystąpią mistrzowie śpiewu polifonicznego: kwartet Alaverdi specjalizuje się w autentycznej gruzińskiej muzyce ludowej, która jest jedną z najbardziej wyjątkowych tradycji muzycznych na świecie. Unikalna polifonia gruzińskich śpiewów wpisana została na listę arcydzieł niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Niesamowicie bogate i zmieniające się bloki improwizowanych harmonii, czasem przeplatane dzikim, piejącym falsetem, przebijającym się ponad dudniącym basem oraz wznoszącymi się tenorami – koncerty Alaverdi to przepiękna droga do poznania Gruzji i jej wyjątkowej specyfiki.

Oglądaj na naszym kanale Youtube
Oglądaj na naszym profilu Facebook

Dotychczasowe edycje Turnieju Muzyków Prawdziwych zgromadziły blisko sześciuset wykonawców z najróżniejszych zakątków Polski, którzy zaprezentowali zarówno wierne, jak i twórcze podejście do przekazu źródłowego, mistrzowskie opanowanie instrumentów, emocjonalność, ekspresję i wysoką wartość wykonań. Muzycy i muzykanci dali jednak przede wszystkim świadectwo wiarygodności muzyki tradycyjnej. Wielobarwność, różnorodność muzyki ludowej i jej nowe, niekiedy zaskakujące interpretacje to autentyczne kultywowanie dziedzictwa i zarazem jego kontynuacja, to czynienie tradycji wciąż żywą.
Februar 2021
04FEBDo, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineJose Torres & Havana Dreamsbezpłatna premiera online
05FEBFr, 19:00