International Lutosławski Youth Orchestra - ILYO 2016

KONZERTREIHEN
International Lutosławski Youth Orchestra to kolejna, czwarta już edycja międzynarodowych warsztatów orkiestrowych. Od 2013 roku, co roku we wrześniu młodzi muzycy z całej Europy spotykają się w Filharmonii w Szczecinie, by wspólnie odkrywać niepowtarzalny kompozytorski styl patrona orkiestry. Podczas każdej edycji ILYO uczestnicy mierzą się z różnymi dziełami Witolda Lutosławskiego, prezentując jego twórczość w szerszym kontekście muzyki współczesnej.
Muzyków biorących udział w projekcie, czeka tydzień intensywnej pracy. Na program zajęć składają się przede wszystkim warsztaty instrumentalne w sekcjach oraz próby orkiestrowe, ale też zajęcia teoretyczne. Orkiestra ILYO będzie promować twórczość swojego patrona podczas międzypokoleniowej akcji edukacyjnej oraz w trakcie występu w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.
Zwieńczeniem projektu będzie koncert finałowy w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, który odbędzie się w sobotę 17 września 2016 r.
Pełne informacje znajdują się na stronie internetowej projektu ilyo.filharmonia.szczecin.pl.
Projekt „International Lutosławski Youth Orchestra w Szczecinie – czwarta edycja” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowanie
Logo MKiDN - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
März 2021
MORGEN04 MÄRDo, 19:00