Przedłużenie umowy na współprowadzanie Filharmonii przez MKiDN

NEWS | 18-12-2019
Nasza Filharmonia będzie nadal prowadzona wspólnie przez Miasto Szczecin i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczyste podpisanie dokumentu w sprawie przedłużenia współprowadzenia odbyło się 18 grudnia w Warszawie. Aneks do umowy podpisali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński oraz Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin Krzysztof Soska. W uroczystości wzięła udział Dyrektor Filharmonii Dorota Serwa.
Współprowadzenie instytucji kultury ma podstawowy cel, czyli wzmocnienie potencjału polskiej kultury - mówił wicepremier, minister kultury Profesor Piotr Gliński podczas uroczystości podpisania aneksów do umów instytucji współprowadzonych w tym Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Wicepremier mówił, że uroczystość przedłużenia umowy wpisuje się w nasz program współprowadzeń, których ideą jest udzielenie wsparcia instytucjom kultury z budżetu centralnego, aby wzmocnić ich potencjał. Minister Kultury podziękował pracownikom instytucji, to Państwa praca jest tutaj najważniejsza.

Ministerstwo Sprawiedliwości wspiera działalność Filharmonii w Szczecinie od 2017. Współprowadzenie bez wątpienia znacznie wzmocniło wysiłki wkładane w kreowanie przestrzeni pozwalającej na obcowanie z różnorodnymi formami muzyki i sztuki. W rezultacie wpłynęło na wzrost poziomu artystycznego prezentowanego przez instytucję oraz wzrost rozpoznawalności zarówno w kraju, jak i za granicą. Dało także możliwość wykonywania największych, ambitnych dzieł światowej literatury muzycznej, które niejednokrotnie wymagają dodatkowych nakładów finansowych, a także doangażowania muzyków.

W trakcie uroczystości umowy na współprowadzenie zostały przedłużone także Państwowemu Zespołowi Ludowemu Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego, Teatrowi Polskiemu im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Zespołowi Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.
VIDEOS AND PHOTOS
June 2021
01JUNtu, 11:00
05JUNsa, 11:00