Muzyczne nowości na kanale YouTube

NEWS | 04-04-2023
Zapraszamy na nasz kanał w serwisie YouTube. Znajdziecie tam Państwo przepastne archiwa koncertowe, ale też reportaże, teledyski i inne produkcje wideo. Dzięki subskrypcji zaś nie ominą Państwa żadne z regularnie pojawiających się nowości.

Spośród nowości na naszym kanale szczególnie polecamy:

Fragment koncertu finałowego ubiegłorocznego Turnieju Muzyków Prawdziwych, którego gościem specjalnym była Hajda Banda / Гайда Банда – polsko-białoruski zespół wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. Artyści, jak sami mówią, wykonują ludową muzykę z obu stron Puszczy Białowieskiej – oberki, polki, walczyki i pieśni. Grają na ludowych, regionalnych instrumentach takich jak skrzypce, cymbały, basy, bęben obręczowy i harmonia trzyrzędowa.

Występ pianisty młodego pokolenia, Adam Mikołaj Goździewski, który pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele sukcesów artystycznych i aż cztery albumy płytowe. W jego wykonaniu zabrzmi Karnawał wiedeński op. 26 Roberta Schumanna. Goździewski jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Estonii, Macedonii, a także w Polsce, Słowenii, Ukrainie i we Włoszech. Obecnie doskonali swoje umiejętności w ramach studiów podyplomowych w Hochschule w Düsseldorfie.

Resina, czyli Karolina Rec, jest wiolonczelistką, kompozytorką i aranżerką. Od wielu lat współpracuje z różnymi artystami (jak Natalia Zamilska, Hubert Zemler, NOON) i tworzy muzykę do filmów oraz spektakli teatralnych. Podczas koncertu w Szczecinie na scenie towarzyszył jej perkusista Mateusz Rychlicki – jeden z założycieli Kristen, grupy działającej już od ponad 20 lat na polskiej scenie niezależnej.

Muzyka zespołu Polmuz, to połączenie wzruszającej szorstkości starożytnej elektroniki z ludowym transem. Jak podkreślają sami muzycy, w swojej grze starają się odtworzyć dawny trans muzyki ludowej, która wyrastała nie tylko z codzienności, ale i z różnych obrzędów oraz form rytualnych. Od początku działalności Polmuz wykorzystuje jako materiał twórczy około stuletnie nagrania muzyki ludowej z terenów południowej Wielkopolski – Śremu, Poznania i okolic.

Symfonia nr 1 c-moll Johannesa Brahmsa to bodaj najdonioślejsze dzieło w tradycji niemiecko-austriackiej. Sam Brahms oświadczył ponoć, że prace nad symfonią, od szkiców do wykończenia, trwała 21 lat. TO wspaniałe dzieło usłyszymy i zobaczymy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie prowadzonej przez Rune Bergmanna.

Zasubskrybuj i oglądaj nowości

Cały czas rozwijamy i regularnie uzupełniamy nasz kanał YouTube o kolejne muzyczne materiały. Dzięki temu możemy być z Państwem także poza złotą salą koncertową. Zachęcamy do odwiedzania i subskrybowania kanału Filharmonii Szczecin, gdzie w każdym tygodniu pojawiać się będą muzyczne nowości – koncerty, teledyski, czy fragmenty najlepszych koncertowych wykonań z udziałem wybitnych artystów goszczących w naszych salach.

Na kanale Filharmonii Szczecin w serwisie YouTube znajdziecie Państwo pełen przekrój naszej działalności – głównie tej muzycznej, ale nie tylko. Pokaźne youtubowe archiwum, poza nagraniami koncertów, zawiera także teledyski promujące wydane przez nas płyty, reportaże z realizowanych projektów, czy inspirujące rozmowy z najlepszymi artystami i specjalistami zajmującymi się muzyką.

July 2024
03AUG '24sa, 11:00