Kampania Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024

Podsumowanie IV edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki

NEWS | 03-06-2024
Dwa koncerty, rodzinny spektakl plenerowy, bajkoterapia, wernisaż, premiera książki i spotkanie z autorem ilustracji, inspirująca dyskusja, warsztaty dla kobiet w ciąży, wyniki konkursu na Szkolne Strefy Harmonii – wszystko to w ramach tegorocznej edycji festiwalu, który był podsumowaniem kampanii Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024, dziękujemy wszystkim za obecność! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z IV edycji festiwalu.

Pierwszy dzień festiwalu

Festiwal rozpoczęliśmy od inspirującej dyskusji z ekspertami z zakresu psychologii, muzykoterapii i arteterapii. Rozmawialiśmy o lęku, stresie i o tym jak sobie radzić z takimi emocjami na co dzień. Był to motyw przewodni IV edycji festiwalu.
Następnie odbył się wyjątkowy spektakl plenerowy rodzinny. Teatr Klinika Lalek zabrał nas dzisiaj w niesamowitą podróż! Na magicznym statku Guliwera popłynęliśmy do gwiazd, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich.

Dzień Dziecka w Filharmonii

Z okazji Dnia Dziecka Filharmonia zamieniła się w krainę bajek! Najmłodsi mieli okazję przenieść się w świat wyobraźni podczas inspirującej bajkoterapii z Kasią Klimek i Aliną Krzyżewską. Poruszliśmy temat lęków i strachów, by wspólnie z dziećmi znaleźć sposób na radzenie sobie z nimi, między innymi za pomocą bajek.
Kulminacją tego spotkania była premiera książki "7 lekcji dookoła muzyki", którą uświetniła wystawa ilustracji oraz spotkanie z autorem, Maciejem Szymanowiczem.
Na zakończenie dnia odbył się koncert rodzinny z udziałem aktorów i orkiestry symfonicznej, który powtórzony został również w niedzielę na wielki finał festiwalu.

Ostatni dzień festiwalu

W niedzielę, ostatniego dnia festiwalu, odbyły się warsztaty dla rodziców oczekujących dziecka, którzy chcieli dowiedzieć się, jak muzyka może wpłynąć na rozwój ich maluszków już w okresie prenatalnym.
Muzyka to potężne narzędzie, które może wspierać rozwój dziecka jeszcze przed narodzinami. Badania pokazują, że dźwięki muzyki pozytywnie wpływają na rozwój mózgu, koją i relaksują zarówno mamę, jak i dziecko. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas!
Koncertem rodzinnym o niezwykłych przygodach Dorotki i jej przyjaciół, zakończyliśmy IV Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki.
Koncert ten był pięknym podsumowaniem motywu przewodniego festiwalu – lęku i strachu oraz sposobów radzenia sobie z tymi emocjami.

Szkolne Strefy Harmonii

Podczas finałowego koncertu ogłosiliśmy wyniki konkursu na Szkolne Strefy Harmonii i wręczyliśmy nagrody zwycięskim szkołom.
Laureatami szóstej edycji konkursu na Szkolną Strefę Harmonii zostały:
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Dzieńdoberek"
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach
Wyróżnienie otrzymała:Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że wasze Szkolne Strefy Harmonii będą pełniły swoją funkcję, czyli będą miejscem, w którym uczniowie i nauczyciele mogą schronić się od hałasu, znaleźć ciszę i odpocząć przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim 34. szkołom, które wzięły udział w tegorocznym konkursie i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Dziękujemy za wspaniałe trzy dni!

To były wspaniałe trzy dni, podczas których podsumowaliśmy kampanię edukacyjno-społeczną Słyszę Dobre Dźwięki, która trwała cały sezon 2023-2024.

Każde z wydarzeń było inne i wyjątkowe, ale wspólnym mianownikiem był temat lęku i stresu, który występuje w codziennym życiu każdego z nas. Wydarzenia w ramach festiwalu miały na celu przybliżenie narzędzi i sposobów radzenia sobie z tymi emocjami! Podczas kampanii i festiwalu SDD wszyscy uczestnicy mieli możliwość wsłuchania się w siebie, swoje emocje i przede wszystkim w dobre dźwięki.
Wierzymy, że wszystkie wydarzenia i koncerty w ramach tej edycji festiwalu pomogły Wam zrozumieć przyczyny lęków i poznać sposoby radzenia sobie z nimi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z IV edycji festiwalu.

Nie możemy się doczekać kolejnej odsłony kampanii i festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki w 2025 roku. Do zobaczenia!
Podczas festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki w dniach 31.05-02.06 wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor festiwalu, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi.

Partnerem głównym Kampanii Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 jest Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym Kampanii Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 jest DGS Diagnostics.

Partnerami Kampanii Słyszę Dobre Dźwięki są: Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Komfort Ciszy – Stowarzyszenie na rzecz lepszej akustyki w budynkach, firma Ecophon oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Szczecin.

Kampania Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 otrzymała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.

Partnerami Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki są Muzeum Narodowe w SzczecinieRajski Ogród.

Patronem medialnym Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki jest wSzczecinie.pl.
Partner główny

Partner merytoryczny