International Lutosławski Youth Orchestra - ILYO 2014

ILYO 2014 – trwa rekrutacja do orkiestry młodzieżowej

NEWS | 18-06-2014
Szczecińska Filharmonia zaprasza młodych muzyków do wzięcia udziału w II edycji projektu International Lutosławski Youth Orchestra. Jest to niepowtarzalna okazja do wspólnej pracy, zdobywania doświadczeń i poszerzania wiedzy w zakresie muzyki tworzonej przez polskich kompozytorów. Projekt będzie realizowany w nowej siedzibie szczecińskiej Filharmonii, a uczestnicy projektu będą jednymi z pierwszych muzyków, odkrywających tę nową przestrzeń muzyki. Zgłoszenia można przesyłać do 7 lipca.

International Lutosławski Youth Orchestra

Jest to projekt, który daje możliwość prowadzenia wspólnych działań muzykom w wieku 18-26 lat, uwzględniających wykonawstwo muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Witolda Lutosławskiego. Utworzona w ramach projektu międzynarodowa orkiestra młodzieżowa będzie uczestniczyła w szeregu warsztatów muzycznych, próbach orkiestrowych oraz wykładach z udziałem uznanych europejskich muzyków, wybitnych wykładowców takich jak Igor Cecocho (instrumenty dęte blaszane), Lech Bałaban (altówka), Jorge Luis Valcarcel Gregorio (perkusja), Roger Coull (I skrzypce), Maciej Młodawski (wiolonczela), Igor Szeligowski (waltornia), Jean Marc Fessard (instrumenty dęte drewniane), Philip Gallaway (II skrzypce), Roberto Carillo Garcia (kontrabas).

Koncert finałowy

Zwieńczeniem projektu będzie koncert w Szczecinie, jeden z pierwszych w nowej siedzibie szczecińskiej Filharmonii. W trakcie koncertu wykonany zostanie repertuar przygotowany w trakcie warsztatów, na który składać się będą: „Łańcuch I” W. Lutosławskiego, „Szeherezada” N. Rimskiego-Korsakowa, „5 kontredansów” K. Meyera oraz prapremierowe wykonanie kompozycji przedstawiciela młodego pokolenia kompozytorów Radzimira Dębskiego.

Szczegółowe informacje dot. projektu oraz zasad rekrutacji znajdują się na stronie projektu. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Szczecin.
VIDEOS AND PHOTOS
30AUGfr, 14:00
30AUGfr, 15:00
30AUGfr, 19:00