Wystawa „Biały Szum”

NEWS | 08-11-2016
Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy „Biały Szum”, który odbędzie się w środę 16 listopada o godzinie 20:00. Bezpłatne zaproszenia do odebrania w kasie Filharmonii od czwartku, 10 listopada od godziny 13:00.
Biały szum” to wyjątkowy zbiór prac młodych artystów. W jego skład wchodzą m. in. animacje generatywne, video oraz instalacje. Całość poszerzona została o prace wypożyczone z Kolekcji Regionalnej Zachęty Sztuki Współczesnej.

Wszystkie prezentowane dzieła odnoszą się do pojęcia „dźwięk”. Niektóre czynią to w sposób czytelny, wpisując się wyraźnie w przewodnie hasło wystawy, inne wymagają od odbiorcy skupienia i głębszego zastanowienia. Artyści nie ograniczyli się do prostego przełożenia właściwości dźwięku na język sztuk plastycznych. Ich poszukiwania zaowocowały niebanalnymi pracami i oryginalnymi projektami, które niejako zmuszają odbiorcę do refleksji i zastanowienia nad istotą dźwięku.

Wystawa przygotowana została przez Grupę Kuratorską „Wkład Własny” w składzie: Anna Sienkiewicz, Emilia Łapko i Anna Rocławska. Partnerami wydarzenia są: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Szczeciński, Urząd Miasta Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Laser Studio.

Wystawę można będzie podziwiać w niedziele: 20.11, 27.11, 4.12, 11.12 w godz. 10:00 - 16:00. Bilet kosztuje 3 zł.
VIDEOS AND PHOTOS
July 2020
05JULsn, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku