Zakochaj się w fortepianie - Yeol Eum Son

NEWS | 27-03-2018
Recitale w złotej sali symfonicznej to przeżycie mistyczne. Na scenie znajduje się tylko jeden instrument. Pozwala to odczuć doskonałą akustykę naszej sali i przekonać się jak wielką rolę dla muzyki ma… cisza. W cyklu Pianoforte na scenie Filharmonii występują laureaci rozmaitych konkursów pianistycznych. Najczęściej jest to, najbliższy naszemu sercu, Konkurs Chopinowski. Tym razem zachęcamy do spojrzenia na wschód – na moskiewski konkurs im. Piotra Czajkowskiego i jego laureatkę z 2011 roku - Yeol Eum Son. Recital już 4 kwietnia o godzinie 19.00. Bilety w cenie 40-30 zł można kupić w kasach Filharmonii oraz na naszej stronie internetowej.
Tego wieczora w repertuarze Yeol Eum Son znajdzie się Wolfgang Amadeus Mozart, estoński kompozytor, bohater naszej poprzedniej wystawy w galerii Arvo Pärt, a także Maurice Ravel, Franz Schubert, Ferenc Liszt, Sergiej RachmaninowFriedrich Gulda.

Jej wykonania zachwycają precyzją, krystaliczną czystością i wdziękiem. Z miejsc, w których ostatnio koncertowała, wymienić należy: Konzerthausorchester Berlin, filharmonię w Bergen i Dreźnie czy występy z orkiestrą filharmonii Radio France.

W tym sezonie artystycznym pianistka zadebiutowała w Birmingham, wykonując Koncert fortepianowy Mozarta nr 21 oraz w londyńskiej Cadogan Hall ze słynną orkiestrą Academy of St. Martin in the Fields (koncerty Mozarta nr 8 i 21).

Obecnie Yeol Eum Son studiuje w Hochschule für Musik Theater und Medien w Hanowerze w Niemczech. Wcześniej uczyła się u Cheng-Zong Yina, jednego z najważniejszych pianistów w Chinach.

Cykl pianoforte przyzwyczaił już nas do wysokiego poziomu artystycznego – w tym sezonie gościliśmy już m.in. Lilyę Zilberstein, Takashi Yamamoto czy Kevina Kennera.
VIDEOS AND PHOTOS
July 2020
05JULsn, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku