Joanna Przybyła - dźwiękowa instalacja A i r

NEWS | 23-03-2018
Muzyka w naszej Filharmonii nie jedno ma imię. Może przyjąć różna formę, nawet całkowicie różną od koncertu. Serdecznie zapraszamy w czwartek, 5 kwietnia na godzinę 19.00 do holu filharmonii. Czekać będzie tam na państwa A i r - dźwiękowa instalacja Joanny Przybyły. Bezpłatne zaproszenia na performance można odebrać w kasie Filharmonii od 27 marca od godziny 13.00
Hol naszej Filharmonii po raz kolejny stanie się areną muzycznych eksperymentów, pozwalając Państwu uczestniczyć w czymś wyjątkowym. Innowacyjny sposób osadzania dźwięku w architekturze jaki stosuje Joanna Przybyła, rozszerza świadomość bycia w danej przestrzeni. Odbiorca, uwiedziony pojawiającym się i zanikającym dźwiękiem, staje się twórcą i częścią doświadczanej przestrzeni.

Dźwięki będą odtwarzane przez osiem rozstawionych w różnych miejscach holu głośników. Dodatkowo Zoé Cartier wykona wiolonczelowe partie solowe.

Oprócz główne go dzieła A i r Joanny Przybyły usłyszymy także utwory: Capriccio No 1 and 4 Giuseppe Marie Clemens Dall’ Abaco, Etiudę numer 7 Jeana Louisa Duporta oraz Preludio-Fantasia i First Movement Suite for Violoncello Solo Gaspara Cassado.

Joanna Przybyła studiowała w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoich pracach łączy sztukę i badania naukowe. Znajduje to odzwierciedlenie w szerokim wachlarzu zainteresowań artystki - rysunek, fotografia, design, instalacje dźwiękowe i architektura. Jej sztukę cechują silne kierunki pionowe i poziome, a prace pozostają zawsze w ścisłym związku z architektoniczną strukturą oraz optyką otoczenia.

Zoé Cartier po ukończeniu studiów magisterskich w Hochschule für Musik im. Hannsa Eislera w Berlinie i spędzeniu dwóch sezonów w roli solistki w Opernhaus w Magdeburgu występuje jako wiolonczelistka solowa z zespołami i orkiestrami w całej Europie, w tym Ensemble Resonanz, Solistenensemble Kaleidoskop, Komische Oper Berlin, Ensemble Adapter i Radio Sinfonieorchester Berlin. Jej artystyczna otwartość i ciekawość przyciągają ją do twórczych projektów i współpracy z dynamicznymi artystami z wielu dziedzin. Jej występy obejmują pracę z choreografami, Sashą Waltz w Neues Museum w Berlinie i Emmanuelle Huynh we Francji, a także pracę nad licznymi projektami interdyscyplinarnymi w Radialsystem V w Berlinie.

VIDEOS AND PHOTOS
05-04-2018, 19:00A i r - performance
July 2020
05JULsn, 12:00