Młode szczecińskie talenty

NEWS | 15-05-2018
Zbliżamy się do końca tegorocznej edycji cyklu Intermezzo. 16 maja koncert Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej. Artyści, choć młodzi wiekiem, posiadają już spore doświadczenie sceniczne. Tym razem w repertuarze popularnych SMOKów - Vivaldi! Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami podczas koncertów Intermezzo, a także partnerowi cyklu – Szczecińskiej Izbie Adwokackiej, która wspiera młode talenty.
Intermezzo to cykl koncertów kameralnych, w których na scenie goszczą artyści pochodzący ze Szczecina. Wszyscy zaproszeni wykonawcy to laureaci prestiżowych konkursów i autorytety w swoich specjalnościach muzycznych.

Orkiestra zainicjowała swoją działalność z początkiem 2014 roku. Tworzą ją uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych upatrujący w takiej formie muzykowania swoją zawodową przyszłość. W artystycznym rozwoju wspomagają ich młodzi, profesjonalni muzycy związani między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, którzy prowadzą próby i muzykują wraz z uczniami.

Za pierwsze skrzypce odpowiada Edyta Karpińska, drugimi opiekuje się Dorota Piotrowicz, altówki prowadzi Edyta Hedzielska, a wiolonczele Natalia Karpińska. Połączenie młodzieńczego entuzjazmu z doświadczeniem daje wyjątkową siłę wyrazu interpretacjom orkiestry, co znalazło potwierdzenie w gorącym przyjęciu SMOKa przez publiczność uczestniczącą w jej koncertach.

Orkiestra występowała dotąd na estradach szczecińskich instytucji kulturalnych m.in. w cyklu koncertów inaugurujących działalność nowej siedziby Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, a także w Danii podczas koncertów charytatywnych organizowanych przez Rotarian.

Wieczorem usłyszymy Koncert na dwoje skrzypiec A dur, op .3 nr 5, RV 519, Koncert na dwoje skrzypiec i wiolonczelę d moll, op.3 nr 11, RV 565, Koncert na czworo skrzypiec i wiolonczelę h moll, op.3 nr 10, RV 580 oraz Cztery pory roku op. 8 nr 1-4

Dziękujemy partnerowi cyklu Intermezzo - Szczecińskiej Izbie Adwokackiej, która wspiera finansowo koncerty młodych, utalentowanych muzyków, wystawy artystów oraz udział dzieci i młodzieży z ograniczonym dostępem do wydarzeń kulturalnych w zajęciach Filharmonii. W bieżącym sezonie artystycznym wsparcie otrzymało aż 8 koncertów (w tym transmitowany na żywo online Ravel z solistką Rozalią Kierc) oraz 3 wystawy w galerii Poziom 4. W imieniu muzyków i melomanów serdecznie dziękujemy za wsparcie młodej, szczecińskiej sztuki. Udowadniacie, że bycie mecenasem brzmi dumnie!

Dziękujemy za obecność wszystkim miłośnikom szczecińskich talentów. Z muzykami z gryfem w sercu ponownie widzimy się w przyszłym sezonie artystycznym. Do zobaczenia!
VIDEOS AND PHOTOS
July 2020
05JULsn, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku