60+kultura - weekend seniora zaczynamy już w piątek

NEWS | 27-09-2018
W tym roku odbędzie się już szósta edycja weekendu kultury dla seniorów inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Filharmonia w Szczecinie weekend seniora rozpocznie dzień wcześniej 28 września o godzinie 13:00 - dedykowanym zwiedzaniem budynku oraz prezentacją oferty skierowanej do osób starszych. Będzie też można nabyć bilety w specjalnych cenach.
Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Seniorzy będą mogli skorzystać z oferty kulturalnej w całej Polsce w aż 329 różnych miejscach. W akcji uczestniczą m.in. muzea, teatry, biblioteki, filharmonie i opery, a nawet parki krajobrazowe.

Od kilku lat także Filharmonia w Szczecinie włącza się w inicjatywę 60+kultura - nie inaczej będzie w tym roku. Dla wszystkich seniorów, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczenia budynku filharmonii przygotowaliśmy specjalną ofertę. W piątek 28 września o godz. 13:00 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać "lodowy pałac" na zwiedzanie z przewodnikiem. Będzie można poznać historię i ciekawostki związane z nową siedzibą szczecińskich filharmoników, czy obejrzeć wystawy goszczące aktualnie w dwóch galeriach. Zaprezentowana zostanie także oferta kulturalna Filharmonii skierowana specjalnie do melomanów w starszym wieku, będzie można także nabyć bilety w cenach specjalnych na koncerty Lemba|Szymanowski 5 października oraz Monika Borzym - jestem przestrzeń 7 października.

Zapraszamy już w piątek 28 września o godz. 13:00. Wstęp bezpłatny.
VIDEOS AND PHOTOS
July 2020
05JULsn, 12:00
Filharmonia Szczecin OnlinePierwszy dzień - premiera teledysku