Galeria Poziom 4.

Wernisaż prac Anny Reinert "Po drugiej stronie grani"

NEWS | 04-01-2019
Zapraszamy na wernisaż prac Anny Reinert „Po drugiej stronie grani”, który odbędzie się 11 stycznia (piątek) o godzinie 19.00 w galerii Poziom 4. Bezpłatne zaproszenia na wernisaż można odbierać w kasie Filharmonii. Ilość miejsc jest ograniczona.
Anna Reinert przez ostatnich 15 lat znajdowała inspirację dla swego malarstwa w żywiole geometrycznego miasta. Dzisiaj, przechodząc przez symboliczną grań swojego życia, znalazła się wśród ośnieżonych szczytów gór wysokich. Tak oto góry określiły ją na nowo jako artystkę, jako malarza. W jaki sposób przepływa inspiracja, która w miejskiej bryle szczecińskiej Filharmonii pozwala zobaczyć ostre szczyty ze zdjęć Mieczysława Karłowicza.

Artystkę zachwyciły m. in. kształt i wnętrze budynku. W bryle ujrzała ośnieżone górskie szczyty, zaś okładziny ścian i sufitu Sali Symfonicznej przywiodły jej na myśl urwiste zbocza wyższych partii Tatr, których wielkim miłośnikiem był patron filharmonii - kompozytor i dyrygent - Mieczysław Karłowicz. Był on również jednym z pierwszych propagatorów fotografii górskiej, twórcą reportaży z górskich wypraw i pionierem taternictwa. Jego muzykę przepełniały górskie i góralskie motywy. Swoją tatrzańską pasję przypłacił życiem, ginąc w lawinie śnieżnej. W pracach, które będą prezentowane Anna Reinert mówi o krajobrazie poprzez miasto. Zamiast dostrzegać inspirację budowniczych miast przyrodą, jej myśli biegną w przeciwnym kierunku. Jej malarska "opowieść" o górach i o przestrzeni to opowieść o miejskiej architekturze.

Wystawa będzie dostępna w Galerii Poziom 4. do 10 lutego.

Organizatorem wystawy jest Open Gallery. Współorganizatorem Filharmonia w Szczecinie.
VIDEOS AND PHOTOS
March 2021
TOMORROW04 MARth, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online