Limuzy(n)ką do Filharmonii 2018

EVENT SERIES
W roku 2017 Filharmonia po raz trzeci realizuje projekt „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie”, który umożliwia bezpłatny udział w koncercie i zajęciach edukacyjnych osobom o utrudnionym dostępie do kultury. Trzecia edycja to propozycja rozszerzona – zapraszamy do niej uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, seniorów oraz podopiecznych instytucji opieki z oddalonych od Szczecina miejscowości województwa zachodniopomorskiego.

Trasę do Filharmonii uczestnicy pokonują w specjalnych pojazdach – Limuzy(n)kach, pod opieką doświadczonych animatorów. Ich obecność podczas podróży do Szczecina pozwala na prezentację najważniejszych informacji o Instytucji, jej działalności edukacyjnej i artystycznej, a przygotowane specjalnie na tę okazję broszury – „Niezbędnik melomana”/ „Niezbędnik młodego melomana” – pomagają poznać specyfikę najważniejszych zjawisk z kanonu literatury muzycznej i filharmonicznego savoir-¬vivre’u. Zwiedzanie budynku, wraz z projekcją filmową, prowadzą do kulminacyjnego momentu wizyty – koncertu szczecińskich filharmoników każdorazowo dostosowanego do wieku i specyfiki grupy.

W roku 2018 „Limuzynka” wyjeżdżała w trasę aż 30 razy!
Projekt „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie – czwarta edycja” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.
Grants
Logo MKiDN - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kultura Dostępna
May 2021
01MAYsa, 19:00