Od Cieszyna do Szczecina

Plakaty poruszające aktualne problemy nurtujące młodych ludzi z południa i północy Polski zawisną w sierpniu w Galerii przy Cerkwii. Ich autorami są studenci dwóch zaprzyjaźnionych pracowni - plakatu i ilustracji w Zakładzie Projektowania Graficznego w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz pracowni plakatu Leszka Żebrowskiego i Piotra Depty-Kleśty z Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.
OTWARCIE WYSTAWY01SIEcz, 17:00
Sebastian Kubica – urodzony w 1975 roku w Żywcu. W 1995 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, ilustracją i grafiką artystyczną.Obecnie prowadzi autorską pracownię plakatu i ilustracji w Zakładzie Projektowania Graficznego w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ponadto prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów z projektowania graficznego na Uniwersytetach w Polsce i za granicą m.in. w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech i Chile.

Leszek Żebrowski – urodzony w 1950 roku. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Mieszka w Szczecinie i tu również wykłada na Akademii Sztuki. Jest pasjonatem rysunku, wybitnym grafikiem, malarzem. Zajmuj się też scenografią oraz filmem. Jest organizatorem wielu akcji plastycznych oraz warsztatów. Żebrowski jest twórcą ponad 300 plakatów o tematyce kulturalnej. Opracował własną technikę druku polegającą na rysowaniu bezpośrednio na płycie offsetowej i odpowiednim jej naświetleniu. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, otrzymał ich ponad 30, m. in. Głównej Nagrody na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Mons oraz nagrody za plakat na 7 Golden Bee.

Wernisaż odbędzie się w Galerii przy Cerkwi w czwartek 1 sierpnia 2019 o godz. 17:00.

Wystawę będzie można oglądać w trakcie zwiedzania Filharmonii, tzn. 19, 20, 21, 22, 23, 28, 29 i 30 sierpnia o godzinie 13:00, 14:00 (zwiedzanie w języku angielskim) i 15:00. W zwiedzaniu Filharmonii mogą brać udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą się danego dnia. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie Filharmonii na godzinę przed planowanym zwiedzaniem.

Współorganizator:
  • Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Partner:
  • Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINbezpłatna premiera online
05KWIpn, 19:00
ESPRESSIVO | LiveFilharmoniaBERNARD MASELI | Tribute to Jerzy Milianpłatna premiera online
06KWIwt, 11:00
09KWIpt, 19:00
GRANDIOSO | LiveFilharmoniaIBERT | COPLAND | POULENCkoncert symfoniczny / płatna transmisja online