Olbiński w Nowej Filharmonii

Filharmonia w Szczecinie wspólnie z firmą Neptun Developer oraz Fundacją Neptuna „Sięgajcie Gwiazd” zaprasza na wyjątkową wystawę prac Rafała Olbińskiego – malarza, ilustratora i projektanta, jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów.

OTWARCIE WYSTAWY26LUTYcz, 19:00
Na wystawę składa się wybór kultowych plakatów autorstwa Rafała Olbińskiego stworzonych na potrzeby głośnych premier muzycznych. W zbiorze prac, cenionych za intrygujące ujęcie istoty danego utworu, znalazły się tak słynne dzieła jak plakaty do „Traviaty” Verdiego, wystawianej w New York City Opera, czy do „Don Giovanniego” Mozarta z Opery Wrocławskiej.

W skład ekspozycji wszedł również komplet prac, które trafiły do ostatnio wydanej książki Olbińskiego „Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach. Tales of love and curious predicaments”.

Wystawa w zjawiskowej przestrzeni Galerii na 4. piętrze Filharmonii w Szczecinie stanowi niepowtarzalną okazję do zanurzenia się w spektakularny i fantasmagoryczny świat sztuki Rafała Olbińskiego – w samym środku niemniej spektakularnej budowli.
Marzec 2021
04MARcz, 19:00
RUBATO | Filharmonia Szczecin OnlineMILO Ensemblebezpłatna premiera online
05MARpt, 19:00